ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

1 POEZOPOSANALIA – 2011

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA

W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Szkoły, którego najważniejszym wydarzeniem będzie konkurs poetycki.

Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem do poezji, do nazwy szkoły i do radosnego święta uczniów, nauczycieli i wszystkich sympatyków szkoły.

Tak jak uniwersytety świętują swoje Juvenalia, my będziemy twórczo obchodzić nasze POSANALIA, ale z mocnym akcentem na poezję, stąd właśnie nazwa POEZOPOSANALIA.

Festiwal odbędzie się 30 i 31 marca a swoją formułą nawiązywał będzie do radosnej twórczości Futurystów i Filippo Marinettiego – (włoskiego ideologa, poety, jednego z głównych teoretyków Futuryzmu na początku XX wieku).

Pierwszego dnia POEZO POSANALIÓW odbędą się happeningi podczas których ogłaszane będą manifesty artystyczne i krótkie scenki.

Zrealizowany zostanie także projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ – na słupach ogłoszeń i w witrynach zaprzyjaźnionych sklepów zawisną wiersze autorstwa uczniów szkoły wydrukowane na specjalnym dużym formacie.

Po południu odbędzie się premiera spektaklu będącego inscenizacją scenariusza jednej z uczennic szkoły napisanego w ramach zajęć z arcydzieł literatury prowadzonych przez Bartłomieja Piotrowskiego.

Po spektaklu będą miały miejsce projekcje filmów autorstwa uczniów szkoły.

Drugiego dnia odbędzie się Finał Festiwalu.

Tematem przewodnim Finału będą szalone lata dwudzieste i trzydzieste, do których nawiązywały będą dekoracje i stroje uczestników oraz oprawa wokalno muzyczna.

Uczestnicy Finału oraz zaproszeni goście przeniosą się więc w niepowtarzalny klimat przedwojennego Zakopanego…

Podczas Finału ogłoszony zostanie werdykt Jury oraz zaprezentowane zostaną wiersze laureatów.

Zwieńczeniem Festiwalu POEZOPOSANALIA będzie koncert Zespołu Pana Tomka Palucha „ZPTP”, który wykona przedwojenne szlagiery w nowych, zaskakujących brzmieniach i aranżacjach.

Jury konkursu poetyckiego obradować będzie w nieco innym niż dotychczas składzie, a nowością będzie to, że w Jury zasiadać będzie także przedstawiciel rodziców.

JURY:

WOJCIECH CICHOŃ – SLAMER, PRACOWNIK BRITISH COUNCIL W WARSZAWIE, TŁUMACZ, ORGANIZATOR SLAMÓW POETYCKICH W POLSCE, JEDEN Z ZAŁOŻYCIELI STRONY INTERNETOWEJ SLAM.ART.PL, WIELOKROTNY ZWYCIĘZCA SLAMÓW POETYCKICH W POLSCE

JUSTYNA KOWALIK – POETKA, AUTORKA KILKU TOMIKÓW POEZJI, POLONISTKA, KILKULETNI NAUCZYCIEL PAŃSTWOWEJ OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKÓLY ARTYSTYCZNEJ W ZAKOPENM, OBECNIE PRZEBYWA W WIELKIEJ BRYTANII

MARCJANNA BORKOWSKA – POLONISTKA, NAUCZYCIEL ZESPOŁU OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH IM. OSWALDA BALZERA W ZAKOPANEM, CZŁONEK RADY RODZICÓW POSA

AGNIESZKA WAREK – POLONISTKA, NAUCZYCIEL PAŃSTWOWEJ OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY ARTYSTYCZNEJ W ZAKOPANEM

MIROSŁAW NADYMUS – MATEMATYK, NAUCZYCIEL PAŃSTWOWEJ OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY ARTYSTYCZNEJ W ZAKOPANEM

EWA CZERWIENIEC-WALCZEWSKA – WICEDYREKTOR DS. ARTYSTYCZNYCH PAŃSTWOWEJ OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY ARTYSTYCZNEJ W ZAKOPANEM, DZIENNIKARZ, NAUCZYCIEL WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH I MASSMEDIÓW W POSA

Kierownictwo artystyczne Festiwalu:

Bartłomiej Piotrowski

POEZOPOSANALIA

30-31 marca 2011

PROGRAM

30 marca (środa)

W godzinach porannych w różnych miejscach miasta niespodzianie pojawiają się wiersze uczniów wydrukowane na dużym formacie – inaugurujemy projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

11:00 – PREMIERA POSA-BOLIDU – specjalnego pojazdu festiwalowego

11:30 – RUSZA BARWNY KOROWÓD

12:00 – KRUPÓWKI – REJON OCZKA WODNEGO:

HAPPENINGI, SCENKI i INNE WYSTĘPY

14.30 – SALA KONCERTOWA:

PREMIERA SZTUKI

ALEKSANDRY CHROBAK (uczennica III kl. G. POSA)

pt.: „OBŁĄKANA”

Opieka teatralna i reżyseria: Krzysztof Najbor

15.00 – SALA KONCERTOWA:

PROJEKCJE FILMÓW AUTORSTWA UCZNIÓW POSA

31 marca (czwartek)

12:00 – SALA KONCERTOWA: FINAŁ FESTIWALU

Ogłoszenie werdyktu Jury

Wręczenie nagród

Prezentacja wierszy laureatów

Koncert ZPTP – Zespołu Pana Tomka Palucha

„NIEBIESKI EXPRESS”

Lata dwudzieste i trzydzieste w nowych zaskakujących brzmieniach i aranżacjach

Koncert ilustrowany będzie multimediami


Powiązane artykuły

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

,,Drugi dom”- teraz już na poważnie

Myślę, że nocowanie w szkole było bardzo ciekawym doświadczeniem, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda miejsce naszej nauki ,,po godzinach”. Naszym głównym zajęciem było oglądanie filmów, lecz nie zmienia to faktu, że było bardzo zabawnie […]

Czytaj więcej

Wspólne granie-wygrywanie

23 maja 2017 roku o godzinie 17.30 na sali koncertowej, odbył się coroczny konkurs „Wspólne Muzykowanie”. Polega on na zaprezentowaniu przez zespół składający się z minimum 2 osób dowolnego utworu. W składzie tego rocznego jury […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content