ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnice cienia

11 i 12 lutego odbyły się wspaniałe, pełne rozwijających wyobraźnię ćwiczeń warsztaty z artystami z Teatru Figur w Krakowie. Spotkali się z nami, by odsłonić tajemnice Teatru Cieni.

Odwiedzili nas: Dagmara Żabska i Piotr Idziak. Możliwość zetknięcia się z tajemnicami tej pełnej zawiłych ścieżek sztuki miały wszystkie klasy naszej szkoły.

Goście warsztaty rozpoczynali od krótkiej prezentacji opowiadającej o historii powstania teatru Cieni. Pokazali nam też różne techniki używane przy tworzeniu przedstawień w tym tajemniczym teatrze. W drugiej części warsztatów każdy z uczestników mógł spróbować sił jako twórca krótkiej etiudy teatralnej. Mogliśmy stosować różne techniki, między innymi poznaliśmy absolutnie magiczną zasadę stosowania filtrów polaryzacyjnych. Po twarzach wszystkich uczestników, można było zaobserwować zainteresowanie i zaangażowanie do pracy. Na koniec, każda grupa przedstawiała to, udało jej się stworzyć. Wszystkie prace robiły wrażenie, tym bardziej, że powstały w niedługim czasie. Najbardziej jednak popularna stała się praca pt. „Zapałka” paląca się „żywym” ogniem i „Statek”, który w rezultacie okazał się doniczką. Oba dzieła stworzone wyszły spod nożyczek grupy chłopców, w skład której wchodził Szymon Rzankowski i Dominik Nadymus z I/g, Antoni Żygadło z II/g oraz Piotrek Ponichtera z III/g. Wszystkim gratuluję!

Bart i red


Powiązane artykuły

Miłość w Zakopanem

Podczas ostatniego tygodnia przez trzy dni klasa VII i klasy gimnazjalne uczestniczyły w rekolekcjach pod hasłem „Boża miłość w Zakopanem”. W tym roku zostały one zorganizowane w nietypowy sposób.

Czytaj więcej

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Dęciaki na scenie

W czwartek, 10 kwietnia odbyła się Audycja Wiosenna w wykonaniu sekcji instrumentów dętych w auli naszej szkoły. Wystąpili uczniowie POSA oraz szkoły muzycznej. Koncert poprowadził Piotr Bednarczyk, który również przygotował uczniów grających na trąbce. Pan […]

Czytaj więcej
Skip to content