ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rysunek i malarstwo w szkolnej galerii

Obecnie w naszej galerii szkolnej  możemy podziwiać wystawę semestralną rysunku i malarstwa prac klas gimnazjalnych przygotowanych pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Wśród prac widać zróżnicowanie tematyczne: portrety, martwa natura, jest też zbiór najlepszych szkiców. Prace są na bardzo wysokim poziomie, można powiedzieć, że „jest na czym zawiesić oko”. Portrety zaskakują właściwym doborem proporcji. Natomiast w martwej naturze, która przedstawia między innymi owoce, dominuje ogromna różnorodność świeżych barw. Najlepsze szkice pokazują umiejętność prowadzenia kreski w odpowiedni sposób, bez skupiania się na detalach przedstawianych rzeczy. Wystawa bardzo się udała, przypadła do gustu wielu osobom i wszyscy mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele takich niesamowitych wystaw.


Powiązane artykuły

Święta przed świętami

17 grudnia w naszej szkole odbyły się trzy wigilię klasowe.

Czytaj więcej

W laboratorium Dextera!

Można powiedzieć, że miniony tydzień był wyjątkowo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły. Niewiele nauki i dużo słońca. Jednak szczególne szczęście miała klasa druga gimnazjum, która poniedziałek spędziła pomagając przy grze terenowej na Antałówce, a we […]

Czytaj więcej

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Czytaj więcej
Skip to content