ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Chopineria

8 marca kilkanaście osób z naszej szkoły wybrało się na uroczysty koncert “Chopineria” do Opery Krakowskiej. Koncert odbył się z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na koncert dojechaliśmy z bardzo pozytywnymi humorami. Zasiedliśmy aż na 4 piętrze, na balkonie opery.
Program koncertu był bardzo bogaty, ponieważ pierwsza część trwała ok. półtorej godziny. Usłyszeliśmy w niej między innymi Rondo a’la Krakowiak oraz pieśni  śpiewane przez sopranistkę Izabellę Matułę. W drugiej, 40 minutowej części zagrała dla nas Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie, która wykonała wraz z solistą Marcinem Koziakiem znany już nam koncert fortepianowy e-moll. Wszystko przebiegło według planu i w bardzo  przyjemnej atmosferze.

Nicola Harasimowicz, kl. I/g


Powiązane artykuły

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Kino również sztuką

Uczniowie z fakultetu plastycznego z naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczenia w artystycznym wydarzeniu, jakim był Pokaz Filmów o sztuce.

Czytaj więcej

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym […]

Czytaj więcej
Skip to content