ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś

mg_0017

23 lutego odwiedził naszą szkołę dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, Jerzy Jurecki. Opowiadał nam o jego pobycie na Haiti po trzęsieniu ziemi i o potędze tragedii jaka tam miała miejsce. Wszystkim oczy zrobiły się szklane, gdy pan Jurecki pokazywał nam zdjęcia i krótkie filmiki obrazujące obecne życie po katastrofie. Wstrząsnął nami widok zawalonej szkoły, gdzie pod gruzami nadal tkwią ciała  tysięcy dzieci. Redaktor Jurecki przedstawił nam, między innymi, historię kobiety, której trzęsienie zabrało dwójkę dzieci i męża i jest teraz zdana tylko na siebie. Byliśmy wstrząśnięci faktem, że  ludzie na Haiti nadal są zawsze uśmiechnięci, prawie tak, jakby nic się nigdy nie stało. Na mszę do swojego kościoła chodzą czysto ubrani i śpiewają wzruszającą pieśń “Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś?”. Ludzie ci najbardziej boją się pory deszczowej,  gdyż mieszkają na razie w namiotach, które przy większym deszczu zostaną zalane. Niektórzy budują sobie małe domki z blachy, ale i ta powoli się kończy i na pewno nie wystarczy na budowę schronienia dla wszystkich. Jednak największym ich problemem jest brak żywności i źródeł jakichkolwiek dochodów. Dlatego właśnie potrzebna im jest tak bardzo nasza pomoc.

Ewa Utracka, kl. I/g


Powiązane artykuły

A gdzie się podziali fleciści?

20 stycznia 2015 roku, we wtorek o godzinie 11.00 w sali koncertowej naszej szkoły odbył się koncert klasy drugiej i trzeciej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na koncercie zagrali gitarzyści, pianiści, akordeoniści, skrzypkowie, wiolonczeliści, […]

Czytaj więcej

Uczniowie pomagają-Światowy Dzień Śniegu

2 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali podziękowania za pomoc w organizacji drugiej edycji WORLD SNOW DAY w Zakopanem.

Czytaj więcej

Medalowe szaleństwo artystów

W piątek, 28 listopada uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali się na Międzyszkolnych Zawodach Pływackich, które odbyły się na 25 metrowym basenie COS-u w Zakopanem. Nasi starsi zawodnicy- gimnazjaliści w sumie zdobyli 6 medali a młodsi […]

Czytaj więcej
Skip to content