ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ukryta muzyka i słonie w deszczu

fot. Ewa Czerwieniec

W kwietniu klasa III ze swoją wychowawczynią Panią Kasią Rogowską pojechała do Krakowa. Odwiedziła Muzeum Narodowe i Teatr Figur.
W Muzeum Narodowym nasi uczniowie zaproszeni zostali do udziału w lekcji pt. „Gdzie się ukryła muzyka”. Zwiedzanie zaczęli więc od części muzeum prezentującej zbiory z zakresu rzemiosła. Uczniowie odkrywali przedmioty codziennego użytku, które mogą być także kojarzone z tworzeniem dźwięków, poznali też wiele starych instrumentów, usłyszeli w multimedialnej prezentacji jak one brzmiały. Mieli też okazję wykorzystać swoją wyobraźnię, bowiem na koniec wizyty w muzeum otrzymali zadanie, w którym tworzyli swoje własne, niesamowite instrumenty.
W Teatrze Figur naszych uczniów przywitała Dagmara Żabska, szefowa teatru. Na początek zaproponowała naukę sztuk cyrkowych. Wszyscy uczniowie otrzymali talerze i tyczki do ich kręcenia. Pani Dagmara zdradziła parę tajemnic dotyczących techniki kręcenia talerzami i rozpoczęły się próby. Niektórzy z naszej grupy wykazali się ogromnymi predyspozycjami do tego typu „sztuczek”. Kacper, Klimek, Mateusz kręcili talerzami prawie „zawodowo”.
Przyszedł czas na spektakl teatru cieni. Nasi uczniowie zobaczyli przedstawienie pt. „Zapach słoni po deszczu”. O tym, co zobaczyli, jak to zrozumieli przedyskutowali potem z aktorami teatru, którzy przyszli się przywitać ze swoimi widzami i chętnie odpowiadali na każde pytanie.


Powiązane artykuły

Liryczna POSA 2021 rozstrzygnięta

Jan Kanty Rogowski w kategorii seniorów i Aleksandra Łatak w kategorii juniorów zostali zwycięzcami tegorocznego szkolnego konkursu poetyckiego „Liryczna POSA”. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród.

Czytaj więcej

Artyści też sportowcy

W piątek, 8 listopada 2013 roku kilkunastu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wzięło udział w XXI Sztafetowym Biegu Niepodległości w Zakopanem. Nasza szkoła do konkurencji wystawiła dwa składy – pierwszy, złożony z uczniów klas szkoły […]

Czytaj więcej
Skip to content