ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wystawa – Paryż 2010

W galerii szkolnej przez całe wakacje czynna jest poplenerowa wystawa – Paryż 2010. Prezentowane na niej prace przedstawiają plastycznie i literacko zobrazowane refleksje naszych gimnazjalistów, którzy tegoroczny zagraniczny plener spędzili w Paryżu.

Część wystawy to fotografie – Paryż w obiektywie naszych gimnazjalistów. Część plastyczna, przygotowana pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy zatytułowana jest „Dialog z mistrzami”. Uczniowie podjęli w swoich pracach pewnego rodzaju dyskusję z podziwianymi w paryskich galeriach artystami, głównie skupiając się na kubistach. Zadaniem literatów było obserwowanie Paryża przez pryzmat wybranych ze światowej literatury cytatów poświęconych temu wielkiemu europejskiemu miastu. W ten sposób krążące o Paryżu mity zostały w swoisty sposób zweryfikowane i poddane rozważaniom przez gimnazjalistów reprezentujących fakultet literacki.

Zapraszamy

Poniżej do wglądu prace literatów:

Zuzanna Zarycka

Wiktoria Zawiła

Aleksandra Mitan – Abel

Alicja Sabatowicz

Aleksandra Chrobak

Maryna Stańczewska

Mikołaj Borkowski

Natalia Dziurny

Zofia Walczewska

Nicola Harasimowicz


Powiązane artykuły

W poszukiwaniu misiów

W zeszłym tygodniu dnia 1 czerwca, na Antałówce odbyła się zabawa plenerowa z okazji dnia dziecka dla uczniów z klas od 4 do 6, którą zorganizowała pani Irena Świerczyńska. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć 32 […]

Czytaj więcej

Tajemnice Wieliczki

3 kwietnia 2017 klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki z wychowawczyniami: p. Katarzyną Rogowską, p. Anną Maciejewską oraz p. Justyną Jasiorkowską.

Czytaj więcej

Wielki Brat patrzy

Już niedługo dla uczniów naszej szkoły stwierdzenie „mam na was oko” nabierze nowego znaczenia. Aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo, we wtorek, siódmego października w „Białym Domu” pojawili się panowie z firmy zajmującej się montażem monitoringu.

Czytaj więcej
Skip to content