ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe zmagania z „przypadkiem”

Wieczorna zabawa

We wtorek odbyła się pierwsza plenerowa dyskoteka. Po pierwszych trzech godzinach zabawy salę opuściły klasy od II do V, a pozostałe bawiły się w najlepsze do około 22.30.
Ewka

Uzależnienie białe jak śmierć

Wszystkim gimnazjalistom bardzo spodobały się wykłady pana Michała Kaweckiego – psychologa, który opowiadał nam o uzależnieniach wśród dorosłych i młodzieży. W poniedziałek pan Michał miał wykład przed całym gimnazjum. Były też zajęcia w poszczególnych klasach. Opowiadał nam o przypadkach alkoholizmu, anoreksji, molestowania i innych uzależnieniach. Pokazał nam też, jak bardzo ciekawy i poruszający może być zawód psychologa.
Ewka

Muzyka skomponowana przez kostkę do gry

W poniedziałek przyjechał do nas Patryk 'TikTak’ Matela. Prowadził warsztaty beatboxerskie z klasami gimnazjalnymi. W pierwszy dzień wizyty przeprowadził  trwające półtorej godziny zajęcia ze wszystkimi klasami po kolei. Wybrał najbardziej utalentowanych uczniów, a także tych, których zainteresował ten muzyczny kunszt. Na drugi dzień wybrani muzycy zaczęli pracę z fakultetem muzycznym nad kilkoma utworami. Kompozycje w większości były wytworem talentu fakultetu muzycznego. Beatboxerzy przez całe dwa dni próbowali zgrać swoje umiejętności  z utworami zaproponowanymi przez młodych kompozytorów. Jak podkreśla Pan Tomasz Paluch linia melodyczna utworów powstawała w bardzo ciekawy sposób, ponieważ utworzona została poprzez dwanaście rzutów kostką, a więc przypadkowy los był tu decydującym elementem. Podsumowaniem pracy był środowy koncert w sali gimnastycznej w ośrodku.
Dla niewtajemniczonych: cała sprawa z beatboxem polega na wydawaniu dźwięków przy pomocy narządów mowy, co sprawia amatorom niemałą trudność. Po półtoragodzinnych zajęciach z TikTakiem na pewno już nikt nie nazwie beatboxu zwykłym pluciem w mikrofon. Na pewno nigdy  nie zapomnimy tej próby sił, a może niektórzy będą chcieli kształcić się w tym kierunku. Nigdy nic nie wiadomo. Może zadecyduje w tej kwestii przypadek, a może nie.
Zośka i Ewka

„Największym  (….) artystą jest przypadek”

Przez cały plener odbywają się zajęcia plastyczne prowadzone przez panie Lidię Rosińską, Renatę Mrowcę i Anetę Chruścińską. Powstają prace, w których w sposób szczególny znaczenie odgrywa nasze plenerowe hasło „przypadek”.  Dzięki wprowadzanej przez prowadzących zajęcia zasady przypadkowości  przebiegają one w nietypowy sposób i przysparzają uczestnikom sporo zabawy. Efekty są zdumiewające. Już teraz zapraszamy na poplenerowy wernisaż.
O „przypadku” nie zapomnieli też najmłodsi. Są autorami literacko-plastycznych-multimedialnych opowieści, którymi również w dużym stopniu rządził przypadek.
red

Fotorelacja z pleneru:


Powiązane artykuły

Warsztaty fotograficzne zakończone

Uczniowie z klasy II gimnazjum fakultetu plastycznego zakończyli już tegoroczne warsztaty fotograficzne prowadzone przez pana Bogdana Kiwaka. Zapraszamy do galerii zdjęć – efektów ich pracy.

Czytaj więcej

Prace z szuflady

2 maja, w galerii Iluminatis, przy Krupówkach w Zakopanem odbył się finisaż międzynarodowej wystawy „A Co Ty Tam Robisz?”, w której udział wziął nasz nauczyciel rysunku i malarstwa, Pan Jacek Hoły oraz kilku absolwentów naszej […]

Czytaj więcej

Korona ziemi zdobyta

22.04.14 klasa 4, 5 i 6 z wychowawcami odbyła zajęcia edukacyjne w Centrum Górskim Korona Ziemi. Celem zajęć było przedstawienie zagadnień z dziedziny geografii, geologii, etnografii a przede wszystkim turystyki wysokogórskiej z naciskiem na dokonania […]

Czytaj więcej
Skip to content