ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W świecie skrzypiec

23. 09. 2010r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się na wystawę instrumentów zorganizowaną w hotelu „Stamary” w Zakopanem. Można było na niej zobaczyć muzealne instrumenty ludowe regionu Podhala, historyczne instrumenty smyczkowe i dęte oraz współczesne instrumenty smyczkowe wykonane przez najlepszych światowych lutników. Mogliśmy podziwiać m.in.przedwojenne klarnety, flety, jak również wschodnie piszczałki Po wystawie oprowadzał nas pan Wojciech Topa, współorganizator ekspozycji i jeden z artystów prezentujących na niej wykonane przez siebie instrumenty. Opowiadał nam o procesie powstawania skrzypiec. Zaciekawił nas również historiami o znanych wirtuozach. Przy opowieściach należało uważać, gdyż pod koniec spotkania zadawał pytania dotyczące wykładu. Za dobrą odpowiedź można było zdobyć płytę z utworami granymi na skrzypcach. Młodzież żałowała, że zwiedzanie wystawy trwało tylko trzydzieści minut, ponieważ wszystkich bardzo zaciekawiła.

Aleksandra Chrobak, kl III/g


Powiązane artykuły

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na wystawę poplenerową

26 października (środa) w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ulicy Kasprusie 35a w Zakopanem o godzinie 17:00 odbędzie się wystawa poplenerowa uczniów POSA prezentująca pracę z tegorocznego wyjazdu do Jarosławca. Tematem pleneru były emocje, dlatego większość […]

Czytaj więcej
Skip to content