ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasze sukcesy na „Lipie”

W październiku poznaliśmy listę laureatów Lipy 2010, konkursu poetyckiego odbywającego się w Bielsku Białej. Są nimi: Maciek Kiełpiński, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Zawiła Wiktoria, oraz Zuzanna Wiercioch, która od tego roku jest absolwentką naszej szkoły.

Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa, czyli konkurs dla gimnazjów, liceów i szkół podstawowych rozpoczyna się już w czerwcu, kiedy to uczestnicy muszą przysłać swoje prace (do 30 czerwca) – prozę lub poezję. W październiku do laureatów konkursu przychodzą listy z powiadomieniem o nagrodzie. Ponadto na stronie organizatora konkursu, Spółdzielczego Centrum Kultury BEST w Bielsku Białej, pojawiają się ich nazwiska, nazwa szkoły oraz godło, pseudonim poety. Finałem przeglądu jest wizyta laureatów w Centrum Kultury, gdzie odbędzie się koncert poezji śpiewanej, wręczenie nagród, oraz warsztaty z jurorami: Janem Pichetą, Tomaszem Jastrunem i Juliuszem Wątrobą. Jurorzy nie przyznają pierwszych miejsc, wszyscy finaliści mają takie same nagrody, którymi są książki, tomik jednego z jurorów oraz tomik z utworami finalistów. Finał konkursu Lipy 2010 planowany jest na 22 października.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zosia, kl. II/g


Powiązane artykuły

Literaci w stolicy

17 i 18 maja 2019 r. fakultet literacki z klasy VIII udał się do Warszawy, do Warszawskiej Szkoły Filmowej pod nadzorem pani Ewy Czerwieniec-Walczewskiej.

Czytaj więcej

POSA Music show już wkrótce

25 listopada odbędzie kolejna edycja szkolnego konkursu piosenki wykonywanej w języku obcym. Do niedawna uczestnicy wybierali głównie utwory w języku angielskim, w ostatnich latach popularne robią się też piosenki francuskie i niemieckie. Do konkursu można […]

Czytaj więcej

Inspiracje i nie tylko

W czwartek 3 marca w szkolnej galerii POSA zawisły prace gimnazjalistów ( I, II, III klasa ) z fakultetu plastycznego. Powstawały one na zajęciach z rysunku i malarstwa, pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Tegoroczna wystawa […]

Czytaj więcej
Skip to content