ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prawie wolny dzień

14 października br. obchodzony był, jak co roku, Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dla przypomnienia: Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień upamiętniający powołanie przez Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773r. Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej. Święto to nazywane też popularnie Dniem Nauczyciela zostało ustanowione w 1972r.

W naszej szkole dla klas podstawowych i gimnazjalnych zostało w ramach zajęć opiekuńczych zorganizowane wyjście do kina. Klasy podstawowe już o godz.8.00 rozpoczęły bajkowy poranek filmem animowanym „Biała i Strzała podbijają kosmos”. Ciekawa fabuła bardzo wciągnęła dzieci, które rozochocone chciałyby spędzać w ten sposób każdy dzień.

Natomiast klasy gimnazjalne przed godz.12.30 zebrały się przed kinem „Giewont”, aby obejrzeć seans „Śluby Panieńskie” – zgodnie z reklamą – najlepszą komedię „wszechczasów”. Jeśli chodzi o fabułę filmu, zdania uczniów są wyraźnie podzielone. Film nie podobał się szczególnie pod względem wykonania i połączenia historycznego tła książki z czasami współczesnymi, co tworzyło wręcz kontrowersyjny obraz. Z oceny kolegów i koleżanek wnioskuję, że „Śluby Panieńskie” w nowej wersji filmowej nie będą się cieszyły dużym powodzeniem. Nie wzbudziło pozytywnych wrażeń umieszczenie współczesnych samochodów czy telefonów komórkowych w realiach „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredro. Mimo mieszanych wrażeń po obejrzeniu filmu gimnazjaliści miło spędzili ten dzień.

Bartek Król-Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Podwodne szaleństwo

Tytuł „piranii” w szkolnym konkursie TOPIKI, czyli w wyborach na najpopularniejszego ucznia zdobyła Lidia Król z klasy III , „delfinem” został Maks Rzepka z klasy VI, a tytuł „rekina” otrzymał Klimek Bachleda z klasy IX. […]

Czytaj więcej

ArtFM

W tym roku na plenerze literaci z klasy VIII wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Tomaszem Paluchem podjęli się nowego wyzwania.

Czytaj więcej

Święto Nauki

W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbył Festiwal Nauki, w którym udział wzięło dwóch uczniów naszej szkoły – Andrzej Gut – Mostowy i Bronisław Gębik.

Czytaj więcej
Skip to content