ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zapraszamy na wernisaż poplenerowej wystawy

Towarzystwo Edukacji Artystycznej,

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna,

Rada Rodziców POSA

zapraszają

na wernisaż

poplenerowej wystawy

prac uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem,

który odbędzie się

25 października 2010, o godz. 17

w Galerii Szkolnej Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Artystycznych ul. Sienkiewicza 12, Zakopane.

Hasłem, które wyznaczało działania artystyczne i ogólnokształcące na plenerze był „Przypadek”. Na wystawie będzie można poznać efekty różnych spojrzeń i ujęć tego pojęcia. Poza pracami plastycznymi wykonanymi w wielu, różnorodnych  technikach przedstawione zostaną prace multimedialne i zarejestrowane kamerą prezentacje kończące odbywające się tam warsztaty. Dzieci i młodzież zapoznawały się na plenerze, między innymi , z technikami stosowanymi w Teatrze Cieni. Uczniowie podjęli też próbę stworzenia mini etiud cieniowych.  Jak sobie poradzili – będzie można zobaczyć podczas wernisażu.

Grupa muzyczna pracowała nad  aranżacjami znanych utworów a także stosowała 'przypadek’ do komponowania własnych dzieł muzycznych.  Dołączyli do nich  uczestnicy warsztatów beatboxowych.  Efektów współpracy wysłuchamy podczas otwarcia wystawy.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zakopane, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych


Powiązane artykuły

Młodzi artyści

W poniedziałek 14 marca, w naszej szkole odbyła się audycja instrumentów strunowych. O godzinie 17.00 w sali koncertowej ZPSA zgromadzili się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Artyści zaprezentowali nam po jednym z utworów, które przygotowali […]

Czytaj więcej

Niepodległość z pieśnią na ustach

Ze względu na polskie święto narodowe, Dzień Niepodległości nasza szkoła zorganizowała uroczystość, która miała przypomnieć uczniom naszej szkoły o tym dniu.

Czytaj więcej

Specjalistki od krajów niemieckojęzycznych

29 marca w auli Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odbył się finał  XIII Międzyszkolnego  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym uczennice klasy 2 gimnazjum: Katarzyna Kreft, Aleksandra Piwowar oraz Wiktoria Chyc […]

Czytaj więcej
Skip to content