ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

List od pani Marty Galewskiej, autorki pracy doktorskiej o POSA

Pani Marta Galewska – Kustra, która jest autorką właśnie obronionej pracy doktorskiej na temat naszej szkoły przesłała do nas list z prośbą o opublikowanie na naszej stronie, co niniejszym czynimy.

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie POSA, Drodzy Przyjaciele!

Pragnę Was osobiście poinformować, że 21 października zakończyłam długi i pracowity proces pracy nad doktoratem. Jak wiecie, tematem mojej pracy było stymulowanie aktywności twórczej w środowisku szkolnym, a obiektem moich badań była Wasza Szkoła. Dzięki Wam praca ta była fascynującą podróżą!

Chcę Wam najmocniej podziękować za zaufanie i przychylność. Za to, że kilka lat temu – dokładnie w 2005 roku – mogłam spotkać się z Wami wszystkimi po raz pierwszy, a potem gościć u Was wielokrotnie, zawsze spotykając się z otwartością i życzliwością. Pozwólcie, że szczególne wyrazy podziękowania zawrę w tym miejscu dla osoby, która zaprosiła mnie do Was – Autorki i pierwszej Dyrektorki Szkoły – Pani Lidii Długołęckiej a także dla obecnej Dyrektor POSA – Pani Justyny Jasiorkowskiej. Dziękuję też najmocniej wszystkim Nauczycielom POSA, którzy zgodzili się wziąć udział w moich badaniach, cierpliwie znosząc moją obecność podczas zajęć oraz udzielając wywiadów. Cierpliwość ta potrzebna była oczywiście także Uczniom POSA – Wam również jestem wdzięczna!

Jestem szczęściarą – mogłam realizować się współpracując z wybitnymi, twórczymi, inspirującymi ludźmi – Nauczycielami i Uczniami POSA. Miałam także prawdziwe szczęście, że to, co dla innych jest często tylko żmudną, wyczerpującą pracą, dla mnie było okazją do nawiązania prawdziwych, trwałych przyjaźni. Spotkanie z człowiekiem zawsze było dla mnie największą wartością. Goszcząc u Was miałam ku temu wyjątkowe okazje.

Jeszcze raz Wszystkim Wam dziękuję i życzę Wam wielu sukcesów na prawdziwie twórczej drodze! Jak bardzo jest ona różna od drogi „przeciętnego” ucznia w „typowej” szkole niech świadczą słowa jednego z Recenzentów, które padły podczas obrony: „Pozostaje nam żałować, że takiej szkoły nie kończyliśmy!”.

Do zobaczenia!

Marta Galewska-Kustra


Powiązane artykuły

Nieznane zakamarki historii

15 grudnia 2010 roku, dwóch uczniów naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Konrad Jonek, wraz z panią od historii, Ireną Świerczyńską udali się do Gimnazjum numer 1 w Zakopanem, aby napisać II etap olimpiady historycznej. Uczniowie […]

Czytaj więcej

Ogrzej się przy nadmorskich wspomnieniach

Zima nadchodzi, już wkrótce Święta Bożego Narodzenia a my zapraszamy na garść wspomnień. Można przy nich nieco się ogrzać. Prezentujemy film nakręcony podczas pleneru w Sianożętach przez klasę III pod kierunkiem pani Kasi Rogowskiej, „Mikołajek […]

Czytaj więcej

Bronuś – nasz poeto!

6. 12. 2013 r. w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki – wielki finał warsztatów, które odbyły się w naszej szkole. Naszą nową gwiazdą został Bronek Gębik z klasy VII.

Czytaj więcej
Skip to content