ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Młodzi poeci odberali nagrody

W piątek, 22.10.2010 roku, dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Wiktoria Zawiła z klasy III gimnazjum pojechały wraz ze swoimi rodzicami odebrać nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy „Lipa”. Nagrody w tym roku zdobyli również Maciej Kiełpiński i Ewa Utracka z klasy II gimnazjum naszej szkoły, jednak nie mogli dojechać do Bielska-Białej, gdzie odbywała się uroczystość. W ich imieniu drobne upominki odebrał przewodniczący Rady Rodziców POSA, pan Wojciech Zawiła. Ceremonia przebiegła bardzo zgrabnie. Rozpoczęło się od uroczystego przeczytania wybranych prac poetów w interpretacji aktorów z teatru w Bielsku-Białej, następnie nagrody laureatom rozdawali poeci: Jan Picheta i Tomasz Jastrun. Po oficjalnym spotkaniu i obiedzie odbyły się warsztaty literackie dla laureatów z wspomnianymi powyżej pisarzami. Opowiadali oni ciekawe historie, podpisywali swoje tomiki poezji, które każdy dostał jako nagrodę, ale także rozmawiali z osobna ze wszystkimi młodymi artystami, dając wskazówki do dalszej pracy twórczej. Po warsztatach uroczystość dobiegła końca. Zadowoleni i wyczerpani laureaci wyruszyli w powrotną podróż do swoich rodzinnych miast i domów z nadzieją, że spotkają się za rok.

Aleksandra Chrobak, kl. III/g


Powiązane artykuły

Perkusyjny tor przeszkód

Podczas naszej nieobecności uczniów w szkole artystycznej, przed budynkiem zwanym przez nas „Białym domem” powstał, uwielbiany przez młodszą młodzież, plac zabaw. Wygląda on wyjątkowo. Każdy element przeznaczony do zjeżdżania, pokonywania przeszkód, huśtania się kojarzy się […]

Czytaj więcej

Powrotu czas nadszedł…

16 września powróciliśmy z dwutygodniowego pleneru “Dźwirzyno 2011” – wśród “weteranów plenerowych” jednogłośnie ogłoszony jednym z najlepszych. Plener okazał się pracowity i owocny: miały miejsce liczne warsztaty wśród uczniów zarówno klas gimnazjalnych jak i podstawówki. […]

Czytaj więcej

Śnieżne szaleństwo

27 lutego 2017 roku na stoku pod Wielką Krokwią w Zakopane o godzinie 8:30 odbyły się szkolne zawody sportowe, w których udział mogli wziąć uczniowie POSA. Uczestnicy mogli zmierzyć się w 4 konkurencjach: na nartach […]

Czytaj więcej
Skip to content