ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Przez Znaczenie” znowu na scenie

Grupa muzyczna złożona z absolwentów naszej szkoły, znana pod nazwą „Przez Znaczenie” wystąpi wkrótce w finale ogólnopolskiego konkursu twórców i wykonawców „PIOSENKARNIA”. Będzie można ich posłuchać 12 listopada w Centrum Kultury ROTUNDA w Krakowie.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Piosenkarnia Anny Treter. Jest on częścią III edycji Festiwalu Twórczości KOROWÓD w Krakowie.

W konkursie „Piosenkarnia” mogą wziąć udział wszyscy twórcy chcący publicznie zaprezentować swoje umiejętności i rozwijać swoje zdolności i aspiracje. Warunkiem dostania się do finału jest dostarczenie przynajmniej dwóch nagrań własnych kompozycji. W tegorocznej edycji konkursu zgłosiło 51 wykonawców. Do finału zakwalifikowało się tylko 19, wśród nich zakopiańskie „Przez Znaczenie”. Należy przy tym zaznaczyć, że jury w składzie:  Tomasz Hernik, Jan Hnatowicz, Robert Kasprzycki, Adam Niedzielin, Aneta Rams-Gawlik podkreśliło dokonując wyboru, że: „ Poziom Konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy wykonawcy, co z dumą podkreślamy, zgłosili bardzo ciekawy i różnorodny materiał.”

„Przez Znaczenie” występuje obecnie w składzie: Agnieszka Przekupień – śpiew, Wawrzek Topa – gitara basowa, skrzypce, Bartek Łącki – piano, Kamil Januszek – perkusja, Aśka Najbor – wiolonczela, Basia Gut-Mostowy – skrzypce, Jurek Gut-Mostowy – gitara, Kinga Gruszczyńska – skrzypce, Anna Seman – skrzypce, chórki.

„Przez Znaczeniu” już serdecznie gratulujemy dostania się do finału konkursu. Będziemy trzymać za Was kciuki 🙂


Powiązane artykuły

Śnieżne szaleństwo

27 lutego 2017 roku na stoku pod Wielką Krokwią w Zakopane o godzinie 8:30 odbyły się szkolne zawody sportowe, w których udział mogli wziąć uczniowie POSA. Uczestnicy mogli zmierzyć się w 4 konkurencjach: na nartach […]

Czytaj więcej

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Czytaj więcej

Chemią malowane

 21.02.2019 r. klasa III gimnazjum wraz z pięcioma osobami z klasy VIII pojechała do Krakowa na jednodniową wycieczkę, której celem były warsztaty chemiczne „Chemią malowane”.

Czytaj więcej
Skip to content