ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Biały Dom jak nowy

Już ponad przeszło tydzień temu zakończył się remont naszej szkoły – Białego Domu. Był on finansowany ze środków Ministerstwa Kultury. Od wakacji szkoła była otoczona masą rusztowań. Prace konserwatorskie dotyczyły zabytkowych kolumn, elewacji i paru zdobień. Napis „Biały Dom”, został pięknie odmalowany na czerwony kolor. Mało kto wie, ale ten budynek należy do obiektów zabytkowych miasta Zakopane. Ma bardzo ciekawą historię, pełnił w przeszłości różne funkcje, na szczęście obecnie my się w nim uczymy. Trzeba zauważyć, że w naszej szkole ostatnio jest wiele zmian i remontów, plac zabaw, odnowa elewacji szkoły, nowe okna….teraz czekamy na powiększenie sali koncertowej i sali gimnastycznej…;p

Wiktoria Zawiła, kl. III/g


Powiązane artykuły

Zapraszamy do udziału w konkursach: plastycznym i fotograficznym

Do 30 kwietnia można oddawać prace w dwóch szkolnych konkursach: plastycznym i fotograficznym. Zachęcamy wszystkich do udziału, także rodziców i nauczycieli, którym wyznaczono oddzielną kategorię w konkursie fotograficznym. Poniżej regulaminy obu konkursów: Wielki Konkurs Plastyczny […]

Czytaj więcej

Szkolna orkiestra w Tatrach

12 lutego 2016 roku w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej odbył się koncert naszej szkolnej orkiestry. Poświęcony został patronowi naszej szkoły – Mieczysławowi Karłowiczowi w 107 rocznicę śmierci oraz okazji 70 – lecia Państwowej Szkoły […]

Czytaj więcej

TELEPLENER ODC. 3

Klasa VI zaprasza na kolejny plenerowy serwis informacyjny.

Czytaj więcej
Skip to content