ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sukcesy Bartka na konkursach plastycznych

05.11.2010r. w budynku szkoły TTA będącym też siedzibą świetlicy „Promyczkowo” odbyło się wręczenie nagród w konkursie na pracę rysunkową w I Przeglądzie Twórczości Plastycznej Zakopiańskich Gimnazjów. W plebiscycie udział wzięło wielu młodych artystów. W ich gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły a wśród nich Bartłomiej Król Józaga, który za swoją wyróżniającą się pracę został nagrodzony. Jury przeglądu wyróżniło cztery osoby, nie przyznając im konkretnych miejsc.

To nie jedyny sukces Bartka. Zaistniał w dziedzinie plastycznej również w innym konkursie – konkursie na plakat promujący Europejski Fundusz Społeczny, który na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zorganizował krajowy ośrodek EFS. Na ogólnopolską skalę Bartek zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkurs ten bowiem kierowany był zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadanie polegało, na wykonaniu plakatu, który ciekawie i nadzwyczajnie przedstawi wpływ Unii Europejskiej i środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na poprawę warunków życia Polaków. W rezultacie na konkurs wpłynęło 566 prac. Jury składało się z m.in. przedstawicieli ASP z Warszawy i Krakowa, Urzędów Marszałkowskich, Krajowego ośrodka EFS, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W kategorii, w której uczestniczył Bartek I miejsce zajęła Karolina Saganiak z Krakowa, II miejsce-Dominika Borys z Białegostoku i III miejsce-Bartłomiej Król Józaga-Zakopane.

To fantastycznie, gdy uczniowie naszej szkoły tak wysoko podnoszą poprzeczkę i reprezentują ją w najrozmaitszych konkursach. Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Natalia Dziurny, kl. III/g


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień siódmy i ósmy W weekend odbywały się warsztaty ebru, tureckiej techniki malowania na wodzie. Warsztaty prowadziła pani Marta Puchłowska. Wykonane przez nas prace przenosiliśmy do drugiego budynku, aby tam wyschły.  […]

Czytaj więcej

Pierwszaki dla mam

26 maja nasi najmłodsi uczniowie zrobili swoim mamom niespodziankę. Przygotowali koncert, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach.

Czytaj więcej

Przebierańcy opanowali Salę Lustrzaną

8.II. 2013 w sali lustrzanej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej zebrali się wszelkiego rodzaju przebierańcy w postaci uczniów klas I-III naszej szkoły. Najpierw odbył się koncert młodych muzyków, na którym obowiązywały karnawałowe kostiumy. Dzieci miały też […]

Czytaj więcej
Skip to content