ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA o patriotyzmie

9 listopada o godzinie 11.00 w sali koncertowej odbyło się przedstawienie klas podstawowych od IV do VI. Zostało one stworzone z okazji Święta Niepodległości, więc domyśleć się można, że treści tego wydarzenia były patriotyczne. Dzieci przygotowały, krótką scenkę teatralną opowiadającą o tym, jak Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość, którą urozmaicało zaprezentowanie kilku piosenek. A były to: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Brygada”, „Maszerują strzelcy”, „Przybyli ułani pod okienko”. Na wyróżnienie zasługuje Jasiu Kudasik, który samodzielnie przygotował kwestię oprawę muzyczną do tego przedstawienia grając na fortepianie. Pokaz był przygotowywany przez około 2 tygodnie pod kierownictwem pani Agnieszki Warek- nauczycielki języka polskiego w podstawówce. – Celem tego przedstawienia było uświadomienie młodszym klasom, czym jest święto 11 listopada, że nie jest to tylko dzień wolny od szkoły, ale Święto Niepodległości stwierdziła pani Agnieszka Warek.

Konrad Jonek, kl. III/gPowiązane artykuły

Zobacz filmową relację z „Tramwaju”

Wiktoria Zawiła i Natalia Dziurny z  trzeciej klasy gimnazjum, uczennice fakultetu literackiego zakończyły pracę nad filmową relacją z udziału naszej szkoły w artystycznym projekcie „MULTIMEDIA TRAM-TRAMWAJ TOLERANCJI” organizowanym w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw […]

Czytaj więcej

Junior reporter: Koncert Disney Pixar

30.05.2014 klasy 1, 2 i 3 Szkoły Artystycznej wybrały się do Krakowa na koncert Disney Pixar, gdzie grała orkiestra Akademii Bethovenowskiej. Tam mieliśmy posłuchać wspaniałej muzyki do fragmentów filmów Disney’a.

Czytaj więcej

Bitwa o Poprad!

W piątek, 07.11.201 roku czwórka  pływaków z naszej szkoły wspaniale zaprezentowała się na międzynarodowych zawodach pływackich,  IV Igrzyskach Nadziei Olimpijskich Miast Partnerskich Euroregionu Tatry  w Popradzie, na Słowacji. Na konto medalowe naszych uczniów wpłynął srebrny […]

Czytaj więcej
Skip to content