ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkaliśmy Piłsudskiego

11 listopada, w Dzień Niepodległości w Zakopanem zostało przygotowanych dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji, a w jednej z nich miało szansę wystąpić kilkoro uczniów POSA.

O godzinie 16.00 na Placu Niepodległości odbył się happening patriotyczny pod tytułem „Piłsudski w Zakopanem, czyli wizyta Marszałka w Rzeczypospolitej Zakopiańskiej” przygotowany przez aktorów teatru OFF z Krakowa z udziałem kilkorga uczniów POSA. Było to pięcioro gimnazjalistów z II klasy gimnazjum – Alicja Sabatowicz, Ewa Utracka, Zuzanna Zarycka, Bartłomiej Król i Nicola Harasimowicz. Uczniowie pełnili rolę statystów – dziewczyny przechadzały się w strojach z epoki po placu, a chłopcy wcielili się w gazeciarzy i roznosili gazetę (specjalne wydanie Gazety Krakowskiej). Występ zakończył się bardzo głośnym wystrzałem z armaty, co było dodatkową atrakcją dla publiczności.

Dla gimnazjalistów było to bardzo ciekawą przygodą oraz okazją do podglądnięcia jak wygląda praca aktorów i mimo nieciekawej pogody i zimna wszyscy dobrze się bawili.

Ewa Utracka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Wieczór poetycki

25 kwietnia o godzinie siedemnastej w sali koncertowej naszej szkoły, odbyła się Gala Poezji.  Podczas wieczoru poetyckiego poznaliśmy laureatów konkursu poetyckiego. W grupie klas IV-VI zwycięzcą został Kacper Hełmecki z klasy V a w grupie […]

Czytaj więcej

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Czytaj więcej

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc […]

Czytaj więcej
Skip to content