ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Edukacyjna Octava

W środę, 17.11.2010, w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny zespołu wokalnego Octava Ensemble z Krakowa. W jego skład wchodzą: Agnieszka Drabent (sopran), Anna Magiera (sopran), Małgorzata Langer-Król (mezzosopran), Łukasz Dulewicz (kontratenor), Zygmunt Magiera (kierownictwo artystyczne, tenor), Marek Opaska (tenor , Bartłomiej Pollak (baryton) oraz Marcin Wróbel (bas, baryton). Zespół ten został uznany  przez  krytyków  muzycznych  za  jeden  z najciekawszych  polskich  zespołów  wokalnych młodego  pokolenia.  Posiada  w  swoim  repertuarze  utwory  z  zakresu  wszystkich  stylów oraz  epok, od  muzyki  średniowiecza,  aż  po współczesność  oraz muzykę jazzową i rozrywkową (co zaprezentowali nam podczas koncertu np. w utworze ABBY „Dancing Queen”). Octava Ensemble ma na swoim koncie wiele osiągnięć m.in. najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie polskiej chóralistyki – GRAND PRIX „Legnica Cantat” oraz nominację do nagrody związku producentów audio – video FRYDERYK 2010.  Ich koncert był bardzo nowatorski i profesjonalny. Jego część edukacyjna polegała na tym, że pan Zygmunt Magiera opowiadał o utworach, które znalazły się w programie koncertu i zadawał różne pytania dotyczące np. kompozytorów, epok, utworów itp. Koncert w auli naszej szkoły. Z pewnością wszystkim bardzo spodobał się ten zespół wokalny, czego wyrazem były gromkie brawa i prośba o bis. Obyśmy mogli usłyszeć w naszej szkole jeszcze więcej tak znakomitych popisów wokalnych.

Eunika Legoń kl. III/g


Powiązane artykuły

Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś

23 lutego odwiedził naszą szkołę dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, Jerzy Jurecki. Opowiadał nam o jego pobycie na Haiti po trzęsieniu ziemi i o potędze tragedii jaka tam miała miejsce. Wszystkim oczy zrobiły się szklane, gdy pan […]

Czytaj więcej

Filmy animowane naszych najmłodszych

Przedstawiamy poniżej filmy animowane powstałe podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak w czasie pleneru artystycznego we wrześniu 2014 r.

Czytaj więcej

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone […]

Czytaj więcej
Skip to content