ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Również w tym roku codziennie dwójka dzieci z podstawówki odwiedzała każdą klasę wraz ze specjalnymi puszkami na zebrane przez uczniów złote grosiki (i nie tylko). W akcji chodzi o zebranie jak największej liczby groszy, które, jak głosi oficjalny plakat, „mogą pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel: pomoc dla Domów Dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz innych dzieci najbardziej potrzebujących. Nasza szkoła szczególnie się stara, aby zgromadzić rekordową liczbę groszy. Placówkę, która zbierze najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia czeka wielka nagroda;)! Akcja trwa jeszcze do piątku 3 grudnia, więc niech pospieszy się ten, kto jeszcze chce pomóc, a zapomniał lub nie wiedział o tej akcji.

Bartłomiej Król – Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Slamowa Przygoda

25 listopada w sali koncertowej ZPSA odbył się finał warsztatów ze Slamu Poetyckiego, który wygrała Aleksandra Banak.

Czytaj więcej

Tajemnica poplenerowa

27.10.2017 r. w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbyła się wystawa i pokaz poplenerowy prezentujące dorobek uczniów naszej szkoły przywieziony z dwutygodniowego, wrześniowego pleneru, który odbył się w tym roku w Poddąbiu, nad polskim morzem. Tegorocznym […]

Czytaj więcej

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.

Czytaj więcej
Skip to content