ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bitwa slamu – po raz pierwszy w Zakopanem

W piątek (03.12.10) o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły odbył się wielki finał slamu poetyckiego. Slam prowadzony był przez najlepszych w Polsce slamerów: Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W bitwie słowa wzięli udział uczniowie szkoły artystycznej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. o. Balzera. Zwyciężczynią została Adela Mędoń z IX klasy POSA.

Wszyscy uczniowie brali najpierw udział w trzydniowych warsztatach, po których wyłoniono uczestników wielkiej bitwy. Warsztaty trwały średnio około dwóch godzin dziennie dla każdej grupy. Uczniowie pisali i prezentowali swoje teksty na zajęciach, przygotowywali siędo finału. Obecna trzecia klasa gimnazjum miała już wcześniej styczność ze slamem, na plenerze wrześniowym dwa lata temu, dlatego też nie oglądała już , tak jak inne grupy, filmów instruktażowych i tych pokazujących występy doświadczonych slamerów. – Jesteście zaawansowani – stwierdził na początku warsztatów Grzesiek. Oprócz prezentowania i pisania tekstów gimnazjaliėci ćwiczyli dykcję, walkę z tremą, prawidłowy kontakt z mikrofonem. Dzięki tym ćwiczeniom niektórzy mieli szansę sprawdzić się pod czas finału.

W wielkiej bitwie slamu wzięło udział dwadzieėcia osób. W pierwszej części oceniało ich pięć osób wybranych z publiczności, które przyznawały od jednego do dziesięciu punktów. Z przyznanych ocen odpadała najniższa i najwyższa nota, by było sprawiedliwie. Zliczano pozostałe punkty. Kolejność występów była losowa. Widownia bardzo aktywnie brała udział w slamie, gorąco reagowała na występujących, dopingowała ich brawami. Wojtek i Grzegorz, prowadzący imprezę rewelacyjnie podgrzewali atmosferę.

Do ostatecznego finału dostały się dwie uczennice z naszej szkoły: Adela Mędoń i Kinga Dusik. Zdeklasowały one konkurencję. W ostatniej rozgrywce zwycięzcę wybierała cała publiczność. Każdy miał prawo głosu.

Wygrała Adela Mędoń z trzeciej gimnazjum, a drugie miejsce zdobyła Kinga Dusik z II gimnazjum. Mamy nadzieję, że już niedługo najlepsi slamerzy w Polsce znowu nas odwiedzą!

Vicky

Tutaj nagranie finalistki Adeli Mędoń: http://www.youtube.com/watch?v=oc_9Ykp7W3Y

Tutaj nagranie finalistki Kingi Dusik: http://www.youtube.com/watch?v=1m5qzPescPs

Tutaj nagranie Maćka Kiełpińskiego:http://www.youtube.com/watch?v=yMSRTQG6q04Powiązane artykuły

Zdalny pokaz teatralny klasy VIII

18.06.2020 o godz. 19.00 zapraszamy na prezentację zapisu zajęć teatralnych klasy VIII podczas zdalnego nauczania prowadzonych przez p. Krzysztofa Najbora.

Czytaj więcej

Premiera – niespodzianka

16 czerwca, tuż przed uroczystością wręczenia nagród w konkursie „Liryczna POSA” publiczność miała okazję być świadkiem teatralnej niespodzianki. Pan Krzysztof Najbor zaprezentował spektakl przygotowany z klasą 8 w nietypowej formie. Tym razem była to premiera […]

Czytaj więcej

Sonatinowy zawrót głowy

28 października, we wtorek o godzinie 15.30, na sali koncertowej ZPSA odbyło się „Popołudnie z Sonatiną”, w czasie którego uczniowie sekcji pianistycznej klas II i IV POSA i PSM zaprezentowali swoje umiętności wykonując sonatiny, czyli […]

Czytaj więcej
Skip to content