ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Szykujmy się na reowlucję. Nowy samorząd bierze się za diametralne zmiany.

06.12.2010 w naszej szkole, w samo południe miało miejsce niemałe wydarzenie, mianowicie wybory do samorządu uczniowskiego. Sześciu uczniów, przedstawicieli i szkoły podstawowej będzie reprezentować społeczność uczniowską przy podejmowaniu różnych decyzji w naszej szkole. Na ich czele stanęła Aleksandra Chrobak.

Pomaganie w sprawach administracyjnych szkoły to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie – powiedziała pani dyrektor Justyna Jasiorkowska otwierając debatę wyborczą, która poprzedziła głosowanie. Dlatego też padła prośba o zachowanie powagi jak na wybory przystało. Emocje uczniów były ogromne a dały się we znaki, gdy na sali w pewnym momencie zrobiło się tak głośno, że kandydaci prezentujący swoją osobę nie mogli przekrzyczeć kibicujących im zwolenników. Na szczęście po interwencji nauczycieli 18 kandydujących uczniów mogło przedstawić swój program i podzielić się z publiką planami na przyszłość. Padały pomysły na utworzenie sklepiku szkolnego, organizowanie dyskotek szkolnych, czy wprowadzenia przerw między lekcjami. Z każdej klasy startowało dwóch reprezentujących ją przedstawicieli. Zwyciężyło jedynie sześć osób. Prowadzący debatę a później głosowanie: Patryk Początek, Anna Gluc i Adela Mędoń powołali komisję skrutacyjną, która przeliczała głosy. W czasie, gdy trwało liczenie dla uczniów klas podstawówki zorganizowano konkurs na temat znajomości naszej szkoły. Za poprawne odpowiedzi zawodnicy nagradzani byli cukierkami.

Oto skład tegorocznego samorządu szkolnego:

Aleksandra Chrobak – przewodnicząca samorządu

Dominik Nadymus – zastępca przewodniczącej

Członkowie samorządu:

Wiktoria Zawiła

Wiktoria Bryniczka

Miłosz Marcisz

Dagmara Jarzyńska

Wygrani ciepłymi uściskami gratulowali sobie sukcesu, następnie zebrali się na naradę z panią Ireną Świerczyńską, opiekunką samorządu w celach organizacyjnych. W planie jest realizacja wielu nowych pomysłów, być może to właśnie najlepszy czas na rewolucję w POSA. Miejmy nadzieję, że dzięki nowym działaczom samorządowym w życie szkoły wejdą jak najlepsze projekty i przedsięwzięcia. Drogi samorządzie – do dzieła !

NatPowiązane artykuły

Mamy nowy samorząd

14 października, w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Zorganizowała je klasa druga gimnazjum. Prowadzącymi spotkanie wyborcze były: Zuzanna Lebda i Angelika Jurkowska.

Czytaj więcej

Wybuchowa klasa

We wtorek, czyli 7 listopada pani Paulina Zimak-Piekarczyk zorganizowała lekcję chemii, na której uczniowie klasy ósmej robili różne doświadczenia oraz sprawdzali wiarygodność definicji i procesów opisanych w podręczniku. Lekcja podobała się wszystkim.

Czytaj więcej

Gimnazjum wita swoich nowych nauczycieli

W tym roku z wielkim żalem na rok pożegnaliśmy panią Irenę Świerczyńską, wspaniałą nauczycielkę historii, wiedzy o społeczeństwie oraz etyki. Na jej miejsce przyszła pani Magdalena Gąsienica Kuchta, która zajmie się edukacją historyczną. Jest to […]

Czytaj więcej
Skip to content