ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jak Freddie Mercury. Konkurs piosenki obcojęzycznej w POSA

W środę, 7 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs „POSA Musik Show” mający na celu wyłonić najlepszych piosenkarzy śpiewających w obcych językach w klasach od 1 do 6 szkoły podstawowej. Wielkie muzyczne spotkanie rozgrzało zimową atmosferę. Szczególnie przyczynili się do tego zwycięzcy konkursu czyli Małgosia Orawiec z kl. II i duet Kacper Hubicki i Kacper Borkowski z kl. VI.

Imprezę na sali koncertowej poprowadziły trzeciogimnazjalistki Natalia Dziurny i Wiktoria Zawiła. Konkurs rozpoczął się eliminacjami. Jury pracowało w składzie: Tomasz Paluch oceniający wykonanie pod względem muzycznym, Ewa Czerwieniec przyznająca punkty za walory artystyczne, Magdalena Łukasik sprawdzająca umiejętności językowe i Zuzanna Wiercioch (absolwentka naszej szkoły), która zwracała uwagę na wszystkie te aspekty. Spośród wszystkich uczestników komisja musiała wyłonić najlepszych, którzy przeszli do kolejnego etapu. Podczas finału wykonawców oceniała już tylko publiczność a konkretnie gimnazjaliści, którzy mieli za zadanie wybrać zwycięzców naszego konkursu.

W czasie, kiedy komisja liczyła głosy, na scenie wystąpiła grupa pana Tomasza Palucha, w skład której wchodzili uczniowie klas gimnazjalnych a mianowicie: Marcelina Budz, Maciej Najbor, Szymon Filar, Konrad Jonek, Jakub Bahclada- Szeliga oraz gościnnie absolwentka naszej szkoły Zuzanna Wiercioch. Zaprezentowali bogaty repertuar. Na liście utworów znalazły się: Iggy Pop “Passenger”, Jimi Hendrix “All Along The Watchtower”, Ten Years After “Love like a man”, JJ Grey & Morfo “Hide & seek” i “King hummingbird”. Steve Karle “Feel alright”, Buddy & Julie Miller ”Gasoline & matches”, Ray Charles “I’ve Got A Woman”, Eric Clapton „Knocking on heaven’s door”, “Sweet Home Alabama” i Metallica “Tuesday’s Gone”

Wszystkie utwory nagrodzono gromkimi brawami.

Na koniec imprezy jury ogłosiło wyniki konkursu, które wyglądały następująco:

Kategoria klas od I-III

Pierwsze miejsce – Gosia Orawiec z kl. II, drugie – Zosia Jakubiak z kl. I, trzecie ex equo duety: Kasia Florek i Kasia Kreft oraz Wiktoria Chyc i Ola Piwowar.

Kategoria klas od IV-VI

Pierwsze miejsce: Kacper Hubicki i Kacper Borkowski z kl. VI, drugie miejsce: Justyna Mazuś z kl. VI, trzecie miejsce: Kacper Hubicki.

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Alicja Sabatowicz, kl. II/g
Powiązane artykuły

W świecie skrzypiec

23. 09. 2010r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się na wystawę instrumentów zorganizowaną w hotelu „Stamary” w Zakopanem. Można było na niej zobaczyć muzealne instrumenty ludowe regionu Podhala, historyczne instrumenty smyczkowe i dęte oraz […]

Czytaj więcej

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania […]

Czytaj więcej
Skip to content