ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Świąteczny koncert

20 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole koncert świąteczny. Był on zorganizowany przez panią Mirosławę Lubowicz, która akompaniowała na fortepianie śpiewającym uczniom, czyli młodzieży z gimnazjum POSA, absolwentom szkoły, młodzieży ze szkoły popołudniowej, a także uczniom podstawówki POSA. Dzieci śpiewały kolędy napisane przez pana Macieja Pinkwarta i kiedyś pracującącą w naszej szkole, nauczycielkę literatury, panią Justynę Kowalik, do muzyki napisanej przez pana Stanisława Lubowicza. Młodym śpiewakom akompaniowali również uczniowie i nauczyciele grający na skrzypcach i wiolonczelistka.

Na scenie panowała bardzo radosna atmosfera, ponieważ uczniowie bawili się śpiewem, trochę tańczyli i wprowadzali prawdziwy świąteczny nastrój. W połowie koncertu zrobiło się nawet rodzinnie, ponieważ na scenie śpiewała Weronika Lubowicz, której akompaniowali rodzice. Jako wokalistki występowały również Marcelina Budz, powoli rodząca się gwiazda szkoły z fakultetu muzycznego i Agnieszka Przekupień, 20 letnia studentka filologii polskiej, posiadająca przepiękny głos, absolwentka naszej szkoły. Pod koniec koncertu na scenę weszli wszyscy uczestnicy dotąd występujący i wspólnie zaśpiewali ostatnią kolędę. Na koniec rozdawane były słodycze i opłatki, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele mogli składać sobie życzenia. Krótki, bo godzinny występ był „prezentem świątecznym” i ” życzeniami ” zarazem.

Aleksandra Chrobak kl.III/gPowiązane artykuły

Koncertowe Mikołajki

W piątek, 5 grudnia 2014 r w sali koncertowej POSA odbył się koncert mikołajkowy pierwszoklasistów. Uczniowie mogli po raz pierwszy zaprezentować przed tak dużą publicznością swoje umiejętności zdobyte w szkole przez cztery miesiące. Spotkanie to […]

Czytaj więcej

BURGEROWE SZALEŃSTWO

W ostatnich miesiącach w stołówce naszej szkoły pojawił się nowy, kochany przez uczniów przysmak, hamburgery! Bułki nadziewane kotletami drobiowymi, ogórkami, sałatą i ketchupem zyskały wielką popularność wśród uczniów ze wszystkich klas. Jako, że przerwy między […]

Czytaj więcej

Spotkanie ze sztuką Antoniego Rząsy

W czwartek, 10.06 uczniowie klas VII i VIII fakultetu literackiego i plastycznego wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Renatą Mrowcą mieli okazję  zwiedzić galerię Antoniego Rząsy w Zakopanem a w niej oprócz stałej ekspozycji […]

Czytaj więcej
Skip to content