ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc oraz Maciej Kiełpiński, którzy zagrali utwory Chopina, aby uczcić kończący się już powoli jego rok. Zagościła u nas także śpiewaczka operowa, pani Dobromiła Lebiecka-Brynkus, z Nowego Targu, która jest jedną z kilkunastu już profesjonalnych muzyków, którzy zgodzili się wystąpić w naszej szkole bez pieniężnego wynagrodzenia.

Na pierwszy ogień poszli uczniowie z najmłodszego zespołu, do którego zaliczają się uczniowie IV klasy oraz ochotniczo dwie dziewczynki z III klasy. Zagrali oni dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Zaraz po nich na scenę weszła Marcelina Budz, a potem wszystkich zachwycił występ najstarszej orkiestry pana Wagnera. Zaprezentowała nam ona trzy kolędy: „Hej w dzień narodzenia”, „Cicha noc” i „Gdy się Chrystus rodzi”, a rolę solistki pełniła pani Dobromiła, której piękny głos zachwycił każdego na sali. Następnie wystąpiło dwoje pianistów – Maciej Kiełpiński i Anna Gluc, a na koniec znowu na scenie pojawiła się najstarsza orkiestra oraz pani Dobromiła i wykonali oni trzy ostatnie kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, oraz „Jezus malusieńki”.

Na sali panowała bardzo przyjemna, świąteczna atmosfera, którą podkreślała pani Mirosława Lubowicz rozdająca każdemu wykonawcy po jednym cukierku w błyszczącym opakowaniu, które były od „Dobrego Ducha”, jak sama powiedziała.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Było strrrrasznie

Halloween – najstraszniejsze święto dnia zmarłych. Dzieci w ten dzień przebierają się za duchy, potwory, czarownice i organizują wiele zabaw. Często chodzą od domu do domu, pukają do drzwi i straszą domowników, aby dostać słodycze. […]

Czytaj więcej

Jak Freddie Mercury. Konkurs piosenki obcojęzycznej w POSA

W środę, 7 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs „POSA Musik Show” mający na celu wyłonić najlepszych piosenkarzy śpiewających w obcych językach w klasach od 1 do 6 szkoły podstawowej. Wielkie muzyczne spotkanie rozgrzało […]

Czytaj więcej

Chwila refleksji nad słowami papieża Polaka

Około 300- 400 tekstów, wydrukowanych w różnej postaci, rozmiarze, czy kolorze, zawisło na wystawach, witrynach, szybach, tablicach i w wielu innych miejscach w Zakopanem dnia 1 maja, kiedy Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Realizatorami […]

Czytaj więcej
Skip to content