ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nieznane zakamarki historii

15 grudnia 2010 roku, dwóch uczniów naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Konrad Jonek, wraz z panią od historii, Ireną Świerczyńską udali się do Gimnazjum numer 1 w Zakopanem, aby napisać II etap olimpiady historycznej.
Uczniowie stanęli przed dość trudnym wyborem, ponieważ tego samego dnia pisać mieli próbny test humanistyczny, co spowodowało, iż musieli wybrać pomiędzy olimpiadą, a kompetencjami. Obydwoje doszli jednak do wniosku, że nie warto zaprzepaszczać takiej szansy, jaką jest olimpiada, a testy i tak są próbne. Wybrali olimpiadę. W gimnazjum nr. 1 czekało już wielu zniecierpliwionych uczniów z innych szkół. Przed rozpoczęciem pisania młodzież musiała losować karteczki, na których był numer sali, do której mieli się udać,  a także numer ławki, w której mieli siedzieć. Nasi uczniowie niespodziewanie wylosowali tę samą salę i dodatkowo ławki zaraz obok siebie, dzięki czemu było im o wiele raźniej w obcej szkole. Sama olimpiada okazała się trudna i po jej napisaniu uczniowie dość długo rozmawiali na temat pytań w niej zawartych.  Po południu wrócili już spokojni do POSA, aby całkowicie odprężyć się na POSA Music Show dla gimnazjalistów.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Muzyczne wakacje i nagranie płyty

5 października „Galeria Jednego Autora” w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprosiła na koncert uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych pod kierunkiem pani  Pauliny Martini.

Czytaj więcej

Wariacje na poplenerowym pokazie

W poniedziałek (18.10) w Zakopiańskim Centrum Edukacji odbył się pokaz, na którym uczniowie naszej szkoły przedstawili efekty swojej pracy twórczej podczas pleneru artystycznego w Mikoszewie. Była wystawa prac plastycznych i literackich, pokaz grup tanecznych i […]

Czytaj więcej

In Limbo po raz ostatni

W piątek (12 października) po raz ostatni można było zobaczyć projekt teatralno taneczny pt „In Limbo”. Premiera spektaklu odbyła się 23 września w Teatrze Witkacego na scenie w TTA. Reżyserem i choreografem jest pani Anita […]

Czytaj więcej
Skip to content