ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

2,5 miesiąca twórczej pracy

W czwartek (13.01.11) w holu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa prac uczniów POSA pod kierownictwem i opieką pani Lidii Rosińskiej. Jest to bardzo obszerna ekspozycja twórczości młodych plastyków, która powstała podczas pierwszych miesięcy nauki w tym roku szkolnym. Wskazuje zresztą na to sam tytuł wystawy: „2,5 miesiąca”.

Oprócz prac stworzonych na lekcjach form użytkowych, ceramiki jak i plastyki można tam zobaczyć ostatnio bardzo sławne plakaty dotyczące pojęcia “tolerancja”, projektów Aleksandra Bernatowicza i Antoniego Żygadło z klasy III gimnazjum. Są to prace, które pokazywane były podczas akcji zorganizowanej w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka.

Tematem przewodnim wielu innych prac na szkolnej wystawie jest także „tolerancja”, przedstawiana przez gimnazjalistów jak i uczniów podstawówki. Dodatkowo na wystawie możne poczuć jeszcze powiew Świąt Bożego Narodzenia, gdyż wiszą tam świąteczne pocztówki i kartki uczniów fakultetu plastycznego.

Oprócz prac plastycznych, na wystawie zostały wyeksponowane prace ceramiczne, w tym wypadku przedstawiające inicjały. Ich autorów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórczości naszych uczniów.

Vicky


Powiązane artykuły

Szkolne wybory, samorząd POSA

W poniedziałek (06.12.10) odbędzie się szkolna debata związana z wyborami do samorządu. Wszystko jest organizowane przez panią Irenę Świerszczyńską. Spośród osiemnastu kandydatów (ze wszystkich klas po dwóch przedstawicieli) wybranych zostanie tylko sześciu. Głosować będzie cała […]

Czytaj więcej

Sonatiny w wykonaniu młodych pianistów

W piątek, 25 października 2013 r. w sali koncertowej naszej szkoły, odbyły się KONCERTY SONATIN w wykonaniu uczniów sekcji pianistycznej klas II i IV o godz. 15:30 oraz klas III i V o godz. 17:00. […]

Czytaj więcej

Pomagamy idąc do kina

26 stycznia 2017 uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Sokół” na film „Za niebieskimi drzwiami”. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Sikorska, ale uczniami podczas wyjścia opiekowały się również Pani Liliana Florek i Pani Beata Podstawska. Dochód […]

Czytaj więcej
Skip to content