ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili się uczniowie naszej szkoły z klas I- III i VI. Przedstawienia przygotowane zostały pod kierunkiem pani Kasi Pietrzyk i pana Krzysztofa Najbora.

Po raz pierwszy na deskach Teatru Witkacego i przed tak dużą publicznością wystąpili, i to całkiem udanie, pierwszoklasiści. Przedstawili nam swoją interpretację historii o dziewczynce z zapałkami a dedykowali ją szczególnie wszystkim babciom i dziadkom.

„Królową Śniegu” wystawili nieco bardziej doświadczeni uczniowie z drugiej klasy, którzy wzruszyli publiczność swoją opowieścią o losach Gerdy i Kaja.

Trzecioklasistom udało się za to widzów rozbawić. Ich „Sąd nad muchą” był nie tylko zabawny, ale również pouczający. Mali aktorzy interpretowali swoje postacie z wielkim zaangażowaniem. Zachwycili także wszystkich pomysłowymi i starannie przygotowanymi kostiumami.

Do refleksji i przemyśleń skłonili za to publiczność szóstoklasiści. „Moja bajka” okazała się dość smutną historią małego księcia przeobrażającego się w dojrzałego króla. Oszczędna i symboliczna scenografia, proste, niczego nie sugerujące kostiumy przeniosły cały ciężar spektaklu na grę młodych aktorów. Sądząc po aplauzie, jaki otrzymali, sprostali temu zadaniu całkiem nieźle.

(red)Powiązane artykuły

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem wraz z Towarzystwem Edukacji Artystycznej zapraszają na prezentację prac uczniów szkoły, które powstały podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu 2011 roku w Dźwirzynie. Wernisaż wystawy, pokazy taneczne, […]

Czytaj więcej

W kręgu zabytków i kultury

Klasa III gimnazjum razem ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Nadymusem wybrała się na weekendową wycieczkę do Krakowa. Program wycieczki był niezwykle bogaty. Było dużo zwiedzania i kultury.

Czytaj więcej

Zacznij od Bacha

Maks Łagodzic, uczeń klasy pierwszej POSA, ma nietypowy dla swojego wieku gust muzyczny – lubi słuchać piosenek takich wykonawców jak Marek Grechuta czy Zbigniew Wodecki.  Maks, przy pomocy swojej wychowawczyni, pani Anny Maciejewskiej przygotował nagranie […]

Czytaj więcej
Skip to content