ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Inspiracje i nie tylko

autor: Patryk Początek, kl. II/gW czwartek 3 marca w szkolnej galerii POSA zawisły prace gimnazjalistów ( I, II, III klasa ) z fakultetu plastycznego. Powstawały one na zajęciach z rysunku i malarstwa, pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Tegoroczna wystawa semestralna zaskoczyła głównie ciekawymi kopiami dzieł wybitnych artystów, m.in. „Gwieździstej nocy” Vincenta van Gogha czy też obrazu „Trwałość pamięci” pędzla Salvadora Dali. Interesujące i dopracowane pod względem szczegółu są również prace przedstawiające postacie w różnych pozycjach – malowane pastelami oraz rysowane ołówkiem. W szkolnej galerii można podziwiać również martwą naturę – farbami oraz ołówkiem, a także efekty wyobraźni uczniów. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że wystawa semestralna 2011 prezentuje bardzo wysoki poziom plastyków naszej szkoły, jest interesująca, zaskakująca i profesjonalna. Oby kolejne wystawy plastyczne były równie udane jak ta.

Eunika Legoń, kl. IX


Powiązane artykuły

Let’s sing!

3 marca odbędzie się Posa Music Show, czyli szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczniowie mogą zgłaszać swój udział do organizatorek zabawy pani Karoliny Sikorskiej i Magdaleny Łukasik.

Czytaj więcej

Biały Dom jak nowy

Już ponad przeszło tydzień temu zakończył się remont naszej szkoły – Białego Domu. Był on finansowany ze środków Ministerstwa Kultury. Od wakacji szkoła była otoczona masą rusztowań. Prace konserwatorskie dotyczyły zabytkowych kolumn, elewacji i paru […]

Czytaj więcej

Biegnij z Żabą

Mimo wycieczek, które się ostatnio odbyły nasi szkolni sportowcy nie pozwolili sobie na odpoczynek. Uczniowie chętnie zaczynają poranek od małej rozgrzewki. W słońce czy w deszcz, od poniedziałku do piątku wraz z panem Żabą biegamy […]

Czytaj więcej
Skip to content