ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza Komedia i Najokrutniejsza śmierć Pyrama i Tyzbe” w wykonaniu Teatru „Krzywa Scena” ze Stargardu Szczecińskiego oraz „Brulion’56” przygotowany przez Studencki Teatrzyk Polonistów z Katowic i Teatr ON OFF z Krakowa.

Teatr w jeżdżącym tramwaju będzie częścią Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod”, w którym nasi uczniowie będą meli okazję także uczestniczyć. Po spektaklach w tramwaju wszyscy przeniosą się do klubu „Żaczek”, gdzie odbędą się kolejne przedstawienia w wykonaniu studenckich grup teatralnych, ale nie tylko. Jednym z zespołów, który wystąpi na Festiwalu będzie klasa II gimnazjum z naszej szkoły. Nasza teatralna grupa zaprezentuje spektakl pt. „Wiersze dla dzieci” inspirowany twórczością Juliana Tuwima. W „Epizodzie” zaistnieje także grupa muzyczna z naszej szkoły prowadzona przez pana Tomasza Palucha. Wystąpią z koncertem na zakończenie drugiego dnia festiwalu z programem zatytułowanym „Blue express”.

Organizatorem tych warsztatów i Festiwalu jest pan Bartłomiej Piotrkowski.

W załączniku program Festiwalu „Epizod”.

EPIZOD nr 5 -2011-PROGRAM

Alicja Sabatowicz, kl. II/g, (red)Powiązane artykuły

Udanych wakacji

W piątek, 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

Kobiety rządzą

8 marca odbył się dzień Między Narodowy Dzień Kobiet. Uczniowie POSA oraz jedna klasa Gimnazjum nr 2, w budynku którego aktualnie się uczymy, przygotowali z tej okazji niespodzianki. Doszło nawet do małej rywalizacji pomiędzy przedstawicielami […]

Czytaj więcej

Puls Pleneru 2016

Jak co roku, fakultet literacki z klasy IX podejmuje próbę przygotowywania telewizyjnych wiadomości plenerowych pt. „Puls Pleneru”. Oto, co powstało w tym roku w Jarosławcu:

Czytaj więcej
Skip to content