ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkanie z lekarzem dusz

7 marca 2011roku rozpoczęły się warsztaty pantomimiczne. Warsztaty prowadził pan Tadeusz Dylawerski, który na co dzień jest aktorem w teatrze. Zajęcia odbyły się w budynku Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W zajęciach uczestniczyły klasy podstawówki od drugiej, do szóstej. Na warsztatach dzieci uczyły się sztuki pantomimy. Warsztaty odbywały się od poniedziałku (7.03.) do środy (9.03). Uczniowie warsztaty określili wieloma słowami, oczywiście każde było pozytywne.

Katarzyna Gąsienica, kl. V

(…) Na tych warsztatach uczniowie uczyli się pokazywać sytuacje i historyjki bez przedmiotów i bez rozmowy. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni warsztatami które prowadził pan Tadeusz Dylawerski. Dzieci mówiły, że mają nadzieję, że warsztaty jeszcze kiedyś się odbędą.

Olga Gębik, kl. V

(…) Polegały one na tym, by pokazać bez głosu, tylko ruchami swoje zainteresowania. Miałam okazję porozmawiać z uczniami klasy V. Wszystkie dzieci chwaliły warsztaty, były nieszczęśliwe, że warsztaty się skończyły, dlatego poprosiły panią Ewę Czerwieniec o to, by pan, który prowadził warsztaty przyjechał jeszcze raz i nauczył nas więcej o pantomimie.

Dagmara Jarzyńska, kl. V

(…) Pan Tadeusz był lekarzem dusz. Bardzo podobały mi się te warsztaty: były śmieszne lecz trudne. Robiliśmy etiudki, które polegały na tym, że mieliśmy pokazywać to, co lubimy robić. Ja pokazywałam skoki narciarskie ze świnką morską do muzyki i w dodatku bez wydawania żadnych odgłosów. Najbardziej podobał mi się występ Daniela z 3 klasy. Zwycięzcami byłam ja i Daniel.

Warsztaty były świetne.

Klaudia Wiśniowska, kl. II

(…) bardzo mi się podobało, bo widać było, że to pasja pana Tadeusza .To było bardzo fajne uczucie, że mogę pokazać coś, co czuję i w dodatku bez wydawania dźwięku. Ja pokazywałam życie z moim psem, Daniel z 3 kl pokazywał jak je pączki przed telewizorem a później pokazywaliśmy to z muzyką a na koniec robiliśmy falę głosową.

Marysia Michniewska, kl. II

(…) Były to bardzo ciekawe zajęcia rozwijające gestykulację , myślenie i przy tym była to też niezła zabawa.

Szymon Kaczor, kl. V

(…) Najtrudniejsze było to, że trzeba było stać w miejscu i pokazywać to, co się lubi. Ja pokazałam, że bardzo lubię koty, udawałam że bawię się z moim kotem piłeczką. Bardzo mi się podobało to, że na drugiej lekcji pokazywaliśmy to z muzyką, było bardzo śmiesznie. I jeszcze mi się podobało to że na drugiej lekcji graliśmy w kalambury.

Małgosia Orawiec, kl. II

(…) Prowadził je miły i zabawny pan Tadeusz Dylawerski. Warsztaty polegały na tym, żeby się przedstawić. Oczywiście wyglądało to tak: wychodzisz na środek i mówisz: „Jestem … i lubię:…” i pokazujesz, co lubisz lub czym się interesujesz. Było bardzo śmiesznie. Mieliśmy te warsztaty dwa razy w tygodniu,więc za pierwszym razem wymyślaliśmy jak pokazać nasze zainteresowania a za drugim razem pan puszczał nam muzykę klasyczną (różne melodie) a my musieliśmy się do niej dopasować.

Bardzo polecam warsztaty pantomimiczne i mam nadzieję, że w naszej szkole jeszcze nie raz się odbędą.

Krzysztof Bienias, kl. VPowiązane artykuły

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Czytaj więcej

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza […]

Czytaj więcej

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania […]

Czytaj więcej
Skip to content