ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na wagarach

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny znany jest także jako dzień wagarowicza. W tym roku uczniowie gimnazjum POSA postanowili wraz z nauczycielami uczcić przyjście wiosny wybierając się na “wagary”. Każda klasa ze swoim wychowawcą na czele zrobiła sobie dzień wolny od lekcji. Klasa I gimnazjum razem z panią Grażyną Malinowską poszła na spacer pod skocznię, a później na małą przekąskę do kawiarni. Po krótkiej przerwie ruszyli dalej spacerem na Antałówkę aby w końcu zakończyć krótką wycieczkę powrotem do szkoły. II gimnazjum ze swoją wychowawczynią Ireną Świerczyńską także wybrali się na spacer, który zakończył się przy cmentarzu żydowskim na Bachledzkim Wierchu. Po powrocie do szkoły klasa podzieliła się na mniejsze grupki i kontynuowała świętowanie nadejścia wiosny m.in. wyjściem na pizzę. Klasa III z panem Krzysztofem Wiśniowskim wybrała się na deser do Samanty. Następnie wszyscy poszli popływać do Aqua Parku, a wagary zakończyli wyjściem na pizzę do restauracji Adamo. Mamy nadzieje, że i humor i pogoda będą dopisywać cały rok tak samo jak w pierwszy dzień wiosny. Z niecierpliwością czekamy na następny dzień wagarowicza.

Maryna Stańczewska


Powiązane artykuły

Językowe konkursy

13.11.2017r.,15.11.2017r. oraz 17.11.2017 w naszej szkole odbyły się konkursy z języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Były to konkursy kuratoryjne, które organizowane są w kilku etapach.

Czytaj więcej

„Topiki 2011” – znamy już kandydatów

W tym roku nasza szkoła już czwarty raz organizuje wybory na najbardziej wyróżniających się uczniów. Pierwszy etap, czyli wewnętrzne wybory kandydatów poszczególnych klas mamy już za nami. Przedstawiamy wyniki: Klasa I – Kasia Snakowska Klasa […]

Czytaj więcej

Tajemnica poplenerowa

27.10.2017 r. w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbyła się wystawa i pokaz poplenerowy prezentujące dorobek uczniów naszej szkoły przywieziony z dwutygodniowego, wrześniowego pleneru, który odbył się w tym roku w Poddąbiu, nad polskim morzem. Tegorocznym […]

Czytaj więcej
Skip to content