ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Atak „Lwiątka”

W poniedziałek 16 marca b.r. w naszej szkole został zorganizowany polsko – ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko”. Pomimo tego, że był to pierwszy tego typu konkurs w naszej szkole, znalazło się wielu chętnych. Konkurs Lwiątko to pomysł stworzony w „uniwersyteckim” liceum we Lwowie przez tamtejszych nauczycieli, wzorujących się na organizowanym tam Kangurku z matematyki. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać jedną prawidłową odpowiedź spośród pięciu przedstawionych. I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie przyłączając się do pomysłu ukraińskich nauczycieli i stworzyło wspólnie konkurs fizyczny. Nazwa natomiast pochodzi od ukraińskiego słowa LEVENJA od stolica Lwowa i tak też pozostało. Konkurs organizowany już od 2001 roku,(w Polsce po połączeniu sił od 2003r.) po raz pierwszy zawitał w naszej szkole. Z naszego gimnazjum wystartowało 14 uczniów, w tym tylko jedna osoba z I klasy gimnazjum! Trzymamy kciuki i wraz z wami oczekujemy niecierpliwie na wyniki.

Bartek Król – Józaga


Powiązane artykuły

Urzekające kraje Beneluxu

30 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VII, VIII oraz IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem udali się na długo wyczekiwany plener zagraniczny do krajów Beneluxu.

Czytaj więcej

Ratujemy Krupówki

W czwartek 20.11 literaci z klasy 3 gimnazjum POSA zorganizowali spotkanie z gimnazjalistami w naszej szkole artystycznej. Przedstawili dwa filmy pt.”Nie chcemy wstydzić się Krupówek”, w których pokazali naszą najsłynniejszą ulicę Zakopanego. W ten sposób […]

Czytaj więcej
Skip to content