ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„DACH” wśród uczniów

W czwartek 24 marca br. w naszym gimnazjum został zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego – pan Sebastiana Cygana – konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (DACH – Niemcy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein). Był to konkurs przeznaczony dla grup 3 – osobowych, z każdej klasy gimnazjum. Test obejmował wiedzę na tematy takie jak: polityka, społeczeństwo, geografia, historia, muzyka itp. Konkurs podzielony był na 3 etapy, po 15 i 5 pytań. W konkursie wzięły udział cztery drużyny z klasy III gimnazjum, dwie drużyny z II i dwie z I gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Iza Góral, Adela Mędoń i Aleksandra Chrobak oraz również z III gimnazjum drugie miejsce, drużyna w składzie: Anna Koperska, Natalia Bobak i Anna Gluc. Szczególne jednak zainteresowanie skupiło się na walce o 3 miejsce. Była to długa walka pomiędzy drużyną Mariana Maćka Najbora, Kondrada Jonka i Euniki Legoń z III gimnazjum i z drużyną z I gimnazjum w składzie Paulina Słowik, Kamila Banak i Maria Przekupień. W rezultacie skończyło się na zwycięstwie I gimnazjum! A nagrody były nie byle jakie! Za I miejsce drużyna zwycięska otrzymywała podniesienie o pół stopnia oceny na koniec roku z języka niemieckiego, za drugie miejsce 6 z odpowiedzi z niemieckiego, a trzecie 5. Czy nie warto było walczyć? Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok;)!

Bartek Król – Józaga


Powiązane artykuły

Plenerowe media – przed spotkaniem na poplenerowym pokazie

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Nasza szkoła, jak zwykle, „ruszyła” od wyjazdu na plener artystyczny nad polskie morze. W tym roku wybraliśmy ponownie Sianożęty. Było artystycznie, twórczo, kreatywnie. Opowiemy  o tym na pokazie poplenerowym, który zaplanowaliśmy […]

Czytaj więcej

Gimnazjum wita swoich nowych nauczycieli

W tym roku z wielkim żalem na rok pożegnaliśmy panią Irenę Świerczyńską, wspaniałą nauczycielkę historii, wiedzy o społeczeństwie oraz etyki. Na jej miejsce przyszła pani Magdalena Gąsienica Kuchta, która zajmie się edukacją historyczną. Jest to […]

Czytaj więcej

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania […]

Czytaj więcej
Skip to content