ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. W sprawdzianie szóstoklasistów znalazło się wiele pytań i zadań związanych z tekstem dotyczącym XVIII wiecznego wybitnego matematyka Karola Gauss‘a. Jako dłuższą wypowiedź pisemną uczniowie mieli za zadnie napisać zaproszenie jak i opis znaczka pocztowego z portretem niemieckiego uczonego Guss’a. Szóstoklasiści twierdzą, że test należał do trudniejszych. Uważają, że próbny sprawdzian, jaki pisali, był łatwiejszy. Jednak wszyscy jesteśmy dobrej myśli i czekamy na wyniki.

Vicky


Powiązane artykuły

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego. W maju w Krakowie, jak co […]

Czytaj więcej

Akademia Pana Kleksa

4 kwietnia w Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyło się przedstawienie pt. „Akademia pan Kleksa”. Spektakl zobaczyli uczniowie z V i VI klasy naszej szkoły.

Czytaj więcej

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa.

Czytaj więcej
Skip to content