ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Polskie i hiszpańskie nuty

08.04.2011 roku odbyła się w POSA Audycja muzyczna uczniów klasy skrzypiec pani Zofii Ziach i uczniów klasy gitary pana Stanisława Lubowicza. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.30 w sali koncertowej naszej szkoły, jednak uczniowie już od samego rana przygotowywali się do występu przed publicznością. Wszyscy lekko się stresowali, jednak pani Ziach stwierdziła, iż niepotrzebnie, gdyż wypadli naprawdę dobrze. Największe oklaski należały się pierwszoklasistom: Adamowi Kmiecikowi, Paulinie Bosek, Julii Zell, Tadeuszowi Kmiecikowi i Maji Skrzypek, którzy przemogli tremę i naprawdę pięknie zagrali przed liczną widownią. Oprócz nich występowali jeszcze uczniowie klas od II do V. Skrzypkowie przeważnie wykonywali utwory polskich kompozytorów, takich jak J. Stasica, M. Popławski, czy A. Wroński, natomiast uczniowie klasy gitary grali kompozycje hiszpańskich kompozytorów np. F. Carulliego, M. Carcassiego. Młodym muzykom akompaniowali nauczyciele fortepianu z naszej szkoły, panie Anna Kurek, Beata Trzaskoś i pan Tomasz Gronkowski. Słuchaczom naprawdę podobała się ta audycja, gdyż bili długo brawa, a nauczyciele dumni ze swoich uczniów cieszyli się ich występami.

Aleksandra Chrobak kl. III/g
Powiązane artykuły

BURGEROWE SZALEŃSTWO

W ostatnich miesiącach w stołówce naszej szkoły pojawił się nowy, kochany przez uczniów przysmak, hamburgery! Bułki nadziewane kotletami drobiowymi, ogórkami, sałatą i ketchupem zyskały wielką popularność wśród uczniów ze wszystkich klas. Jako, że przerwy między […]

Czytaj więcej

Instrumenty w akcji

18 i 19 marca w sali koncertowej w naszej szkole zorganizowano audycje dla przedszkolaków, w czasie których na instrumentach zagrali uczniowie naszej szkoły. W dodatku we wtorek 22 marca odbyły się przesłuchania klas fortepianu szkoły […]

Czytaj więcej
Skip to content