ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, Zofii Ziach, Katarzyny Woszczyk i Elżbiety Cukier.

Uczniowie ćwiczyli program, który mieli zagrać przed publicznością do ostatnich pięciu minut przed rozpoczęciem koncertu. Było to z pewnością spowodowane stresem, jak i tym, że przed występami klasa III gimnazjum pisała test kompetencyjny i młodzież nie mogła ćwiczyć dopóki gimnazjalićsi nie skończyli pisać.

Na początku grali uczniowie naszej szkoły: Bronisław Gębik, Jan Kudasik, Anna Gąsiennica-Byrcyn, Krzysztof Świder, Magdalena Kaczorowska, a pod koniec w duecie, na fortepianie Jan z Magdaleną „Walc kwiatów” z baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Koncert wypadł naprawdę dobrze, a jego urozmaiceniem był występ Bogumiły Partyki (skrzypce), Jacka Szmika (klarnet) i Zespołu Instrumentalnego „Sonata” z Żywca. Koncert Wiosenny był współorganizowany przez Towarzystwo Promocji Talentów ” Dla sztuki” z Żywca. Cały popis bardzo dobrze współgrał z występami naszych młodszych kolegów, jak również bardzo się podobał i dostał wiele oklasków.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Przebierańcy opanowali Salę Lustrzaną

8.II. 2013 w sali lustrzanej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej zebrali się wszelkiego rodzaju przebierańcy w postaci uczniów klas I-III naszej szkoły. Najpierw odbył się koncert młodych muzyków, na którym obowiązywały karnawałowe kostiumy. Dzieci miały też […]

Czytaj więcej

Sianożęty – „Echo Pleneru”, „Puls pleneru”, ART FM

Media wydawane podczas pleneru artystycznego w Sianożętach pod kierunkiem Ewy Czerwieniec: „Echo Pleneru” (literaci z klasy VII), „Puls Pleneru” (literaci z klasy IX), radio ART FM (literaci z klasy VIII)

Czytaj więcej

Karnawałowy koncert klasy I

2.02.2021 odbył się karnawałowy koncert pierwszaków. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji tego kameralnego, ale niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej
Skip to content