ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

I miejsce na Festiwalu Teatralnym

25 kwietnia klasa VI wzięła udział w XXVI Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK i ze swoim spektaklem „Moja Bajka” wyreżyserowanym przez pana Krzysztofa Najbora zajęła I miejsce w etapie rejonowym.

Występy oceniane przez jury w składzie aktorów scen krakowskich: Jerzego Hojdy, Jacka Milczanowskiego oraz Jakuba Kosiniaka odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Do całego konkursu zgłosiło się 20 zespołów teatralnych, jednak klasa VI obejrzała bardzo niewiele przedstawień, ponieważ przygotowywała się do występu i starała jakoś radzić sobie z tremą, która ostatecznie ich nie pokonała, o czym świadczy ich wygrana.

Nasi młodzi aktorzy zdarzenie to wspominają bardzo miło, ponieważ, jak opowiadają, wszyscy byli do nich bardzo przyjaźnie nastawieni oraz dostali pyszne drożdżówki, dzięki których nie umarli z głodu. Trzymajmy za nich kciuki w następnym etapie konkursu, który odbędzie się pod koniec maja.

Ewa Utracka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.

Czytaj więcej

Sztuka Nauki – rozmowa z panią Pauliną Zimak

W tym roku do bram naszej szkoły zawitały dwie nowe nauczycielki. Jedną z nich jest profesor Paulina Zimak nauczycielka chemii w klasach gimnazjalnych. Pani Paulina jest z nami niespełna miesiąc, więc możliwe, że nie każdy […]

Czytaj więcej

Po chorągiewce na podium

10 marca 2018 roku w Dolinie Chochołowskiej odbył się XXX memoriał Jana Strzeleckiego. W tych zawodach skiturowych brali również udział nasi uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium.

Czytaj więcej
Skip to content