ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Camera Obscura w rękach gimnazjalistów

13 maja w godzinach południowych w naszej szkole miały miejsce warsztaty fotografii otworkowej PINHOLE z p. Bogdanem Kiwakiem- specjalistą w tejże dziedzinie. Zajęcia odbywały się dla klas pierwszej gimnazjum, która podzielona była na grupy, natomiast druga i trzecia będzie w nich uczestniczyć nieco później ( 27maja).

Na początku p. Bogdan wyjaśnił uczniom, jak posługiwać się Camerą Obscurą (pierwowzorem aparatu fotograficznego – przyrządem optycznym pozwalającym uzyskać rzeczywisty obraz), oraz ustalił czas naświetlania na dane warunki pogodowe, bowiem w fotografii pinhole wszystko robione jest manualnie. Po krótkiej i zwięzłej części teoretycznej uczniowie przystąpili do praktyki. Udali się na Równię Krupową, gdzie każdy zrobił przynajmniej po jednym zdjęciu oraz powstało jedno grupowe. P. Bogdan dysponował około 10 aparatami Camera Obscura, więc wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Kolejnym krokiem młodych fotografów było indywidualne wywołanie swoich zdjęć. W szkole została przygotowana specjalna ciemnia, w której każdy sam brał udział w procesie wywoływania. W efekcie około połowa zdjęć była udana, a jak na pierwszy raz to już spory sukces. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z rezultatów swojej pracy oraz nowo poznanej wiedzy. Miejmy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będą mogli spotkać się z fotografią otworkową.

Natt

no images were foundPowiązane artykuły

Udanych wakacji

W piątek, 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

W piątek wsiadamy do krakowskiego „Tramwaju tolerancji”

W najbliższy piątek, (10 grudnia 2010 roku) uczniowie naszej szkoły wezmą udział w artystycznym projekcie organizowanym w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka. Grupa gimnazjalistów ze szkoły artystycznej zaprezentuje się plastycznie i muzycznie w […]

Czytaj więcej

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc […]

Czytaj więcej
Skip to content