ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wernisaż poplenerowy. „Czas” minął, lecz pozostaną wspomnienia

Fot. Judyta Gustek

28. października w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji popularnie nazywanego „TTA” w Zakopanem odbył się długo oczekiwany przez rodziców i uczniów poplenerowy wernisaż. Przedstawione na nim zostały owoce pracy plenerowej wszystkich uczniów szkoły.

Prawie od początku istnienia szkoły, w pierwszych dwóch tygodniach września POSA organizuje dwutygodniowy plener artystyczny w różnych miejscowościach nadmorskich polskiego wybrzeża. Na plenerze tym realizowany jest program artystyczny i edukacyjny. W tym roku miał miejsce plener wyjątkowo pracowity. Odbył się w Dźwirzynie ( niewielkiej, liczącej zaledwie 7000 mieszkańców nadmorskiej miejscowości), co zaskutkowało licznymi pracami i przedstawieniami. Poza zajęciami plastycznymi, tanecznymi i filmowymi, na plenerze uczniowie każdego dnia mieli pełne ręce roboty artystycznej prawie z każdej dziedziny. Na samym wernisażu przedstawione były wybrane prace plastyczne uczniów gimnazjum – obrazy nawiązujące do tematu przewodniego całego pleneru „Czas”, zdjęcia z zajęć z Natalią Zdrojek (charakteryzacja filmowa), prace plastyczne uczniów szkoły podstawowej, najnowszy odcinek ulubionego programu plenerowego: „Puls Pleneru” oraz owoce wspólnej pracy uczniów fakultetu literackiego z filmowcem – Karolem Mochem, czyli trzy teledyski do piosenek zaprzyjaźnionego zespołu absolwentów szkoły „Panna Zuzanna i Czarni jeźdźcy”. Całość imprezy uświetniły występy taneczne klas podstawowych pod kierunkiem pań Moniki Foster i Nataszy Leśniak oraz krótki występ folklorystyczny przygotowany przez nauczycielkę naszej szkoły – Elżbietę Cukier.

Cały wernisaż udał się znakomicie o czym świadczył aplauz publiczności i komentarze – zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Dużą również wdzięczność wyrażamy Pani Ewie Czerwieniec – opiekunce i organizatorce zarówno wernisażu, jak i samego pleneru. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Bartek Król, kl. III/g

no images were foundPowiązane artykuły

Łyżwiarskie złoto dla Antka

Antoni Bernatowicz z IX klasy naszej szkoły zdobył pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zakopiańskiej Ligii Łyżwiarskiej, w kategorii chłopców rocznik 2002-2004. Wśród dziewcząt najwyższą pozycję osiągnęła Klaudia Wiśniowska zdobywając IV miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik […]

Czytaj więcej

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika. Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym […]

Czytaj więcej

Sztuka Nauki – rozmowa z panią Pauliną Zimak

W tym roku do bram naszej szkoły zawitały dwie nowe nauczycielki. Jedną z nich jest profesor Paulina Zimak nauczycielka chemii w klasach gimnazjalnych. Pani Paulina jest z nami niespełna miesiąc, więc możliwe, że nie każdy […]

Czytaj więcej
Skip to content