ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika.

Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym naciskiem na muzykę kontynuując edukację w Państwowej Szkole Muzycznej II st im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie na wydziale wokalnym, klasie skrzypiec.

Na swoim koncie ma już współpracę z wieloma znanymi muzykami jak Adam Sztaba, Mietek Jurecki, Grzegorz Turnau, Andrzej Zarycki. Jest laureatką ogólnopolskich festiwali m.in: Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Gościnnie pojawiła się na płycie Grzegorza Turnaua „Fabryka klamek”.

Program „Bitwa na głosy” rozpoczyna się 8 września o godz. 20.00 w TVP2.

(red)


Powiązane artykuły

Polskie i hiszpańskie nuty

08.04.2011 roku odbyła się w POSA Audycja muzyczna uczniów klasy skrzypiec pani Zofii Ziach i uczniów klasy gitary pana Stanisława Lubowicza. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.30 w sali koncertowej naszej szkoły, jednak uczniowie już […]

Czytaj więcej

Zuza i Bartek wyróżnieni

Zuzanna Zarycka i Bartek Król – Józaga, uczniowie fakultetu literackiego z klasy IX zostali wyróżnieni w III Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Dokumentalnych „Świat wokół mnie”. Na organizowany przez   Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku konkurs nadesłano […]

Czytaj więcej

Abramović i absolwenci naszej szkoły na scenie

Czwartek, 27 października w Zakopanem był dniem obfitym w wydarzenia kulturalne. Kino Sokół prezentowało kolejny film z cyklu: „Kino, którego szukasz” pt. „Marina Abramović, artystka obecna”, natomiast w Dworcu Tatrzańskim odbył się koncert dwóch zespołów […]

Czytaj więcej
Skip to content