ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sztuka Nauki – rozmowa z panią Pauliną Zimak

W tym roku do bram naszej szkoły zawitały dwie nowe nauczycielki. Jedną z nich jest profesor Paulina Zimak

nauczycielka chemii w klasach gimnazjalnych. Pani Paulina jest z nami niespełna miesiąc, więc możliwe, że nie każdy zdołał ją poznać.

Jakie wrażenia wywarła na Pani nasza szkoła, i jej uczniowie?

-Jest to szkoła artystyczna, co bardzo mnie cieszy ponieważ, wasze zainteresowania pozwolą nam połączyć naukę ze sztuką. Uważam że chemia wymaga kreatywnego myślenia, a wy takowe na pewno posiadacie. Ponadto bardzo dobrze mi się z wami pracuje, jesteście chętni do współpracy, otwarci i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Dlaczego została pani właśnie nauczycielką ?

-Ponieważ na 18 urodziny dostałam tablicę szkolną od znajomych:) A tak naprawdę odkąd pamiętam zawsze fascynowała mnie praca nauczycielki, mam z tego ogromną satysfakcję i cieszę się niezwykle z tego co robię.

– Co jest Pani życiowym hobby (oprócz chemii)?

– Uwielbiam wycieczki górskie, poznawanie przyrody. Oprócz tego, tak jak każdy: dobry film, książka, jazda na rowerze.

Połączenie nauki ze sztuką, brzmi ciekawie?

– I jest ciekawe. Wszystko zaczęło się od mojej pani profesor, którą poznałam na studiach, miała duszę humanisty. Zawsze nam powtarzała, że bardzo ważne jest łączenie sztuki z nauką, ponieważ pozwala to lepiej zrozumieć to, czego w danym momencie się uczymy.

– Jaką rade może Pani dać uczniom, jak uczyć się chemii?

– Uczyć się dobrze to nie lada sztuka. Najważniejsze jest: dobre podejście i motywacja. Jeżeli podchodzimy do nauki z optymistycznej strony o wiele łatwiej nam będzie się czegoś nauczyć. A co najważniejsze uczmy się logicznie, a nie na pamięć

Rozmawiała Elżbieta Trzaskoś, kl. IX


Powiązane artykuły

ART FM – o świętach, po świętach

Zapraszamy do wysłuchania efektów ćwiczeń warsztatowych powstałych podczas warsztatów dziennikarskich fakultetu literackiego klasy VIII. Jest to kolejna audycja radiowa ART FM. art

Czytaj więcej

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Czytaj więcej
Skip to content