ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Tyńcu w Opactwie Tynieckim. Zwiedzanie opactwa urozmaiciły plastyczne warsztaty, podczas których wszyscy zapoznali się motywami charakterystycznymi dla architektury romańskiej, by później wykorzystać tę wiedzę w swoich pracach.

Bardzo interesującą multimedialną lekcją historii było zwiedzanie podziemi krakowskiego rynku. Dzień w Krakowie zakończył seans w kinie „Asterix i Obelix” w 3d. Organizatorkami wycieczki były pani Magdalena Łukasik i Ewa Czerwieniec.

(red)


Powiązane artykuły

Następnym razem Biecz

Aleksandra Banak i Klaudia Wiśniowska oraz Paulina Mróz i Hanna Brzosko to pary, które podczas wtorkowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintona zajęły 1 miejsce. Zawody odbyły się 15 listopada 2016r. w Gimnazjum nr 2 w […]

Czytaj więcej

Komórkowe szaleństwo

11 października klasa pierwsza gimnazjum podczas lekcji biologii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk przedstawiła swoje modele komórek.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej
Skip to content