ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Złote Jantary. Zapraszamy na przegląd filmowy

W piątek, 14 grudnia, o godz. 16.30 zapraszamy na filmowe popołudnie do sali kinowej w Gimnazjum nr 1. Będzie to sentymentalne spotkanie z filmami, które nakręcili uczniowie naszej szkoły na plenerach w Jantarze. Zobaczymy materiały z 2005 roku, 2006 i te najświeższe, z ostatniego pleneru z września 2012.

To właśnie w Jantarze , w 2005 roku odbyły się warsztaty dziennikarskie, podczas których po raz pierwszy uczniowie pracowali z kamerą. Powstały wówczas pierwsze krótkie filmiki dokumentalne autorstwa gimnazjalistów z fakultetu literackiego. W 2006 roku plener znów odbył się w Jantarze i kręciliśmy kolejne filmy. Tak się zaczęła uczniowska przygoda z kamerą, która trwa do dziś. W 2012 znaleźliśmy się ponownie w Jantarze, gdzie pracowała kolejna ekipa filmowa.

Prezentowane podczas przeglądu filmy  na pewno łączy miejsce ich powstania. Czy jeszcze coś? Zapraszamy do kina.

(red)


Powiązane artykuły

Święto duchów

29 października, w naszej szkole, odbyło się Halloween organizowane przez klasę 3 gimnazjum, panią Karolinę Sikorską i panią Magdalenę Łukasik. Podczas zabawy odbyły się różnego rodzaju tematyczne konkursy, między innymi na najciekawsze przebranie.

Czytaj więcej

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Czytaj więcej

Andrzejki gimnazjalistów

W piątek, 26.11.10 klasa pierwsza gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią, Grażyną Malinowską zorganizowała sobie wieczór andrzejkowy. Trwał on od 17.00 do 19.00. Uczniowie bardzo mile go wspominają,ponieważ, jak mówią było dużo jedzenia i wróżb. Nie […]

Czytaj więcej
Skip to content