ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czas pomyśleć o przyszłości

Ferie zimowe dobiegły końca. Większość szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna nabór do swoich placówek. Klasa 3 gimnazjum zaczyna już myśleć o swojej przyszłości, dlatego niektóre osoby zamierzają wybrać szkoły ukierunkowane. Do tej grupy należą między innymi Kasia Lipińska i Maria Przekupień

Katarzyna Lipińska wiąże swoją przyszłość z szerokimi umiejętnościami lingwistycznymi, dlatego stara się dostać do szkoły nr 6 w Krakowie, w której rozwinie swój angielski, a także zacznie się uczyć innych języków, na przykład japońskiego.

Pasją Marii Przekupień jest taniec. Jest dla niej bardzo ważny, dlatego postanowiła startować do szkoły tanecznej (nr 20) w Krakowie. W szkole tej miałaby, aż 10 godzin tańca tygodniowo.

Niektórzy z trzeciej gimnazjum zostają w Zakopanem, a niektórzy wyjeżdżają bardzo daleko. Dwie dziewczyny planują wyjazd do województwa śląskiego.

W dzisiejszych czasach bardzo często to już wybór szkoły licealnej jest związany z planami na przyszłość. Jednak część osób twierdzi, że to nieważne jaką szkołę się skończy, byle skończyć ją dobrze.

Wiktor


Powiązane artykuły

Jubileuszowy powrót do korzeni

3 czerwca w ramach Jubileuszu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się koncert absolwentów.

Czytaj więcej

ART FM – wydanie piąte

Zapraszamy do wysłuchania piątego wydania szkolnej audycji radiowej, która powstaje w ramach ćwiczeń podczas warsztatów dziennikarskich. ART.FM 5

Czytaj więcej

Otwarte dla szóstek!

23 marca 2015 r. klasa szósta naszej szkoły poszła na otwarty dzień do Gimnazjum nr 2 im. Józefa Tischnera. Z okazji pierwszego dnia wiosny, nauczyciele szkoły nr 2 przygotowali współczesną inscenizację ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Czytaj więcej
Skip to content