ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zaproszenie na wernisaż poplenerowej wystawy – Rowy 2013

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem wraz ze Stowarzyszeniem Wolna POSA i Radą Rodziców POSA zapraszają na prezentację prac uczniów szkoły, które powstały podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu 2013 roku w Rowach nad morzem bałtyckim. Wernisaż wystawy, pokazy filmowe, teatralno-muzyczne, słuchowiska i koncert zaplanowano na 16 października, godz. 18 w sali przy ul. Krupówki 49 w Zakopanem (ostatnie piętro budynku, gdzie mieści się sklep H&M).


Plenery artystyczne w naszej szkole to tradycyjne od kilkunastu lat rozpoczęcie roku szkolnego. Niemal wszyscy uczniowie (zostaje w Zakopanem tylko klasa I szkoły podstawowej) wyjeżdżają nad morze, by tam uczyć się a przede wszystkim rozwijać swój twórczy potencjał. Nauczyciele i zaproszeni goście – artyści wykorzystują ten czas kładąc szczególny nacisk na kreatywne działania dzieci i młodzieży. Wszystkim projektom przyświeca zwykle jedno, wspólne hasło, które prowokuje i inspiruje w każdej dziedzinie nauki i sztuki. Tym razem był to „chaos”. Co w związku z tym wydarzyło się i powstało na plenerze będzie można zobaczyć na pokazie w środę, 16 października. A wydarzyło się wiele.

Uczniowie uczestniczyli w bardzo urozmaiconym programie zajęć plastycznych, w tym w warsztatach mozaikowych. Brali udział w warsztatach literackich, dziennikarskich i muzycznych. Dowiedzieli się, między innymi, jak nagrywać słuchowiska, jak robić filmy animowane, odkrywali improwizację w muzyce i muzykę w otaczających ich na co dzień dźwiękach, wydawali własną gazetę i tworzyli swoją telewizję.

Projekt dofinansowała Gmina Miasta Zakopane.

(red)


Powiązane artykuły

Absolwenci powrócili

17 lutego w sali koncertowej w naszej szkole odbył się koncert z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Na koncercie grali absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej: Maciej Cisło (gitara) oraz Jakub Hubicki ( akordeon).

Czytaj więcej

Dziamstory i inne animowane historie

23 i 24 czerwca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły brali udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki powstawania filmu animowanego. Zajęcia prowadził Tomasz Solich z Fundacji „Osiem życzeń”.

Czytaj więcej

Pojechali na IV miejsce

16 maja 2015 roku na Zamku w Suchej Beskidzkiej, nasza szkoła otrzymała nagrodę na zdobycie 4 miejsca w klasyfikacji generalnej szkół województwa małopolskiego, w XXVII LIDZE MOZN BRUGI CUP 2015.

Czytaj więcej
Skip to content