ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kasia do boju!

Kasia Pilarska z klasy IX została przewodniczącą samorządu szkolnego w roku 2013/2014 w POSA. Jej współpracownikami zostali: Maja Paluch kl. II, Oskar Czapliński kl. III, Kasia Snakowska kl. IV, Miłosz Marcisz kl. V, Sabina Kowalczyk kl. VII, Dagmara Jarzyńska kl. VIII.

W na początku października rozpoczęliśmy zabawę w społeczeństwo obywatelskie. Każda klasa wybrała swoich dwóch kandydatów do wyborów. Nikt wcześniej nie określił zasad wyłaniania tych osób, więc u wszystkich przebiegało to inaczej. I tutaj VIII postanowiła się wyróżnić, wybierając tylko jednego chętnego, który sam rwał się do tego zadania. W efekcie na liście starających się było aż 15 nazwisk: Maja Paluch kl. II, Ksawery Solik kl. II, Asia Czubernat kl. III, Oskar Czapliński kl. III, Daria Kowalska kl. IV, Kasia Snakowska kl. IV, Miłosz Marcisz kl. V, Małgorzata Orawiec kl. V, Karolina Fedorowicz kl. VI, Jędrzej Gut-Mostowy kl. VI, Natalia Paluch kl. VII, Sabina Kowalczyk kl. VII, Dagmara Jarzyńska kl. VIII, Katarzyna Pilarska kl. IX, Julia Fryz kl. IX.

Każdy z 15 uczestników mógł przedstawić tego samego dnia swoją wizję przyszłości szkoły. Prezentacje te miały miejsce w auli. Przysłuchiwała się im dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wszystkich klas. Czego tam nie było? Były obietnice budowy (prawie) hali sportowej obok szkoły! Były przysięgi, że będzie więcej dyskotek i więcej przerw. Były zapewnienia o większej ilości szkolnych wypraw tu i tam… Każdy z kandydatów wydawał się najlepszy, najmądrzejszy i najbardziej wiarygodny. Moc aplauzu wskazywała, że dziewczyny cieszyły się dużo większą popularnością. Nie było zdecydowanych faworytów, więc z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki.

Głosowanie odbyło się w piątek, 4 października 2013r. w godzinach lekcyjnych. Dziewczyny z klasy IX starannie przygotowały białe karty do głosowania. Największy podziw wzbudziła niewielka różowa urna. To niewątpliwe różowe dzieło sztuki wykonał Dominik Prusinowski z klasy VIII. Paulina Kuchta-Leśniak, Alicja Bachleda i Jasiek Fijałkowski nie wypuszczali jej z rąk. To oni zagwarantowali uczciwość wyborów. Oni też policzyli głosy. I oni zanieśli osobiście wyniki organizatorce tego wydarzenia pani Lilianie Florek, nauczycielce religii i WOS-u.

O tym,, kto wszedł w skład samorządu szkolnego POSA w roku szkolnym 2013/2014 dowiedzieliśmy się z ogłoszenia. Wszyscy byli zadowoleni z wyników głosowania, nawet klasa VIII.

Stefania Mitan-Abel


Powiązane artykuły

Nasze sukcesy na „Lipie”

W październiku poznaliśmy listę laureatów Lipy 2010, konkursu poetyckiego odbywającego się w Bielsku Białej. Są nimi: Maciek Kiełpiński, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Zawiła Wiktoria, oraz Zuzanna Wiercioch, która od tego roku jest absolwentką naszej szkoły. […]

Czytaj więcej

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.

Czytaj więcej

Czas próby

W czwartek (13.01.11) szóstoklasiści napisali swój pierwszy próbny test na zakończenie podstawówki. Do pisania zasiedli o godzinie 9.00 w sali lustrzanej. Mieli bardzo mało czasu, bo tylko godzinę. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że sprawdzian był […]

Czytaj więcej
Skip to content