ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa szósta udźwiękowiała film

W piątek, 18 października 2013 r., w auli naszej szkoły odbyła się prezentacja, na której wszystkie klasy obejrzały krótki, 4-minutowy film animowany, oparty na podstawie nowozelandzkiego mitu powstania świata. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu została przygotowana przez klasę szóstą.

Była to prezentacja, do której nasi uczniowie nagrywali brzmienie różnych instrumentów, podczas 3-dniowych warsztatów dźwiękowych. Zajęcia trwały od środy, 16 października do piątku 18 października. Polegały one na tym, że uczniowie szóstej klasy pracowali nad przygotowaniem nowej ścieżki dźwiękowej do  filmu, którego autorką jest studentka ostatniego roku łódzkiej filmówki. Używali do tego swoich głosów, różnych efektów, ale także instrumentów, takich jak: flet, skrzypce, akordeon, fortepian oraz grzechotka afrykańska. Zajęcia te, prowadzone były przez pana Patryka Zakrockiego. Jest on muzykiem, improwizatorem oraz kompozytorem. Jest także autorem muzyki do filmów i spektakli teatralnych oraz założycielem „Zakładu produkcji dźwięku”. Obecnie gra na skrzypcach w duecie SzaZa. Pan Patryk był u nas na tegorocznym plenerze w Rowach, na którym prowadził warsztaty muzyczne. Prezentacja filmu animowanego wszystkim bardzo się podobała, a sam pan Patryk był mile zaskoczony pomysłami naszych uczniów.

Emilia Tycner

warsztaty sfinansowało Stowarzyszenie Wolna POSA

Powiązane artykuły

W poszukiwaniu misiów

W zeszłym tygodniu dnia 1 czerwca, na Antałówce odbyła się zabawa plenerowa z okazji dnia dziecka dla uczniów z klas od 4 do 6, którą zorganizowała pani Irena Świerczyńska. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć 32 […]

Czytaj więcej

TELEPLENER 2

Klasa VI przygotowała kolejny serwis informacyjny z pleneru. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Śnieżka i Kopciuszek na scenie

31 maja najmłodsi uczniowie z klasy I i III zaprezentowali przedstawienia teatralne przygotowane podczas zajęć teatralnych z panią Katarzyną Pietrzyk. Spektakle pokazane zostały w „Jasnym Pałacu” w Zakopanem.

Czytaj więcej
Skip to content