ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Poplenerowa wystawa – chaosu ciąg dalszy

16 października w środę odbyła się wystawa poplenerowa, prezentująca efekt pracy uczniów podczas pleneru artystycznego w Rowach. Wernisaż zorganizowano w dość nietypowej scenerii – surowych, niewykończonych pomieszczeniach na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 49, która bardzo odpowiadała plenerowemu hasłu: „chaos”.

Wernisaż podsumował dwutygodniowy pobyt w Rowach Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Każdego roku nasza szkoła we wrześniu rozpoczyna naukę nad morzem. Podczas plenerów artystycznych prowadzone są warsztaty i wiele innych ciekawych zajęć z naszymi nauczycielami a także z zaproszonymi artystami z różnych dziedzin sztuki. Całe przedsięwzięcie kończy się zwykle wystawą.

Na wernisażu można było zobaczyć prace plastyczne wykonane podczas pleneru pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy, pani Lidii Rosińskiej i pani Jadwigi Rogowiec. Prezentowane też były mozaiki wykonane przez uczniów czwartej, piątej oraz szóstej klasy na warsztatach z panem Luboszem Karwatem. Można było przeczytać „Echo Pleneru”, gazetkę plenerową stworzoną przez klasy 1, oraz 2 gimnazjum z fakultetu literackiego i zobaczyć Pulsy Pleneru” nagrane przez klasę 3 gimnazjum z fakultetu literackiego przygotowane na zajęciach z panią Ewą Czerwieniec. Były zdjęcia wykonane przez pana Krzysztofa „Żabę” Wiśniowskiego, wiersze stworzone przez piątą klasę na zajęciach z panią Agnieszką Warek. Prezentowano rejestrację performancu na plaży pod kierunkiem pani Jadzi Rogowiec, dokumentację zajęć dźwiękowych pana Tomasza Palucha, filmy animacyjne stworzone przez fakultet plastyczny gimnazjum na warsztatach z panią Wiolą Sową i słuchowiska stworzone przez fakultet literacki z gimnazjum wykonane podczas warsztatów z panią Ewą Lasocką. Nie zabrakło również występów na żywo, między innymi klasy II i III przygotowanych przez panie Jaustynę Jasiorkowską i Katarzynę Rogowiec i klasy VI pod kierunkiem pana Tomasza Palucha. Można było zobaczyć występ „orkiestry komunikatowej” prowadzonej przez pana Patryka Zakrockiego, który miał na plenerze warsztaty improwizacyjne z fakultetem muzycznym. Przedstawiono też performance pod kierunkiem pana Mirosława Nadymusa, który odnosił się do sztuki Tadeusza Kantora „Umarła Klasa”. Cały wernisaż był bardzo udany.

Przegląd wydarzeń plenerowych i szczegóły poszczególnych projektów można zobaczyć w Pulsie po Pulsie przygotowanym przez literatów z klasy III/g

http://www.youtube.com/watch?v=4RZM9Nt6vH4

Tutaj: fotograficzne wspomnienia z pleneru (zdjęcia pana Krzysztofa Wiśniowskiego, Ewy Czerwieniec, Lubosza Karwata i uczniów POSA)

Olga Gębik


Powiązane artykuły

Literacka przygoda

Od 09.01.2018 r. do 11.01.2018 r. trwały warsztaty ze slamu poetyckiego. Odbywały się one w POSA w porannych godzinach i były przeznaczone dla uczniów klasy VII, VIII, IX. Warsztaty zakończył się finałem, który wygrała Paulina Socha.

Czytaj więcej

„DACH” wśród uczniów

W czwartek 24 marca br. w naszym gimnazjum został zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego – pan Sebastiana Cygana – konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (DACH – Niemcy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein). Był to konkurs przeznaczony […]

Czytaj więcej

Halloween vs. Santa Party

29 października w naszej szkole oprócz Halloween odbyła się też impreza Santa Party, czyli alternatywna zabawa religijna, na której uczniowie przebierali się za świętych. Organizatorkami były pani Liliana Florek i pani Barbara Łętowska.

Czytaj więcej
Skip to content